Ekspertka o żądaniach Meghan i Harry'ego na koronacji. "Niech chociaż nie przeszkadzają" [PLOTEK EXCLUSIVE]

Udział księcia Harry'ego i Meghan Markle w koronacji króla Karola III wciąż wywołuje sporo kontrowersji. Tym bardziej, że para zaczyna stawiać żądania. Autorka książek o rodzinie królewskiej Iwona Kienzler w rozmowie z Plotkiem komentuje ich zachowanie.

Relacje księcia Harry'ego z rodziną królewską nie są najlepsze, zwłaszcza po wydaniu autobiografii "Spare" i ostatnich wyznaniach młodszego syna króla Karola III, w których nie oszczędzał monarchii. Według informacji brytyjskich mediów, mimo wszystko książę Harry i jego żona otrzymali oficjalne zaproszenie na koronację, jednak do tej pory nie dali odpowiedzi. Portal Mirror informuje, że para dodatkowo żąda, aby w uroczystości mogły wziąć udział również ich dzieci. Chcą także, żeby oficjalnie wspomnieć o Archiem, którego urodziny wypadają w dniu koronacji. Co więcej, żądają, aby dołączyć do rodziny królewskiej na balkonie, by razem pomachać w kierunku poddanych. Iwona Kienzler, autorka książek, takich jak "Windsorowie. Celebryci, nudziarze, skandaliści" czy "Elżbieta i Filip. Najsłynniejsza królewska para współczesnego świata", komentuje ich zachowanie. 

Zobacz wideo Czego dowiedzieliśmy się z wywiadu Meghan i Harry'ego u Oprah Winfrey?

Ekspertka od rodziny królewskiej o żądaniach Meghan i Harry'ego na koronacji

Ekspertka uważa, że Meghan i Harry sami podjęli decyzję o odejściu z rodziny, więc nie powinni stawiać wymagań.

Harry i Meghan wystąpili z rodziny królewskiej. To była ich decyzja, chcieli prywatności, nie pracują na rzecz Firmy, dlatego nie mogą się spodziewać zaproszenia na balkon, na którym stoją pracujący członkowie rodziny. Nie było ich na balkonie, gdy rodzina królewska pozdrawiała poddanych, którzy łączyli się z nimi w żałobie po śmierci królowej, nie będzie ich również przy okazji koronacji króla Karola III 6 maja 2023 roku.

Dodaje, że mimo wszystko Karol III pragnie, aby w koronacji wzięli udział obaj synowie. Autorka książek nie jest także zdziwiona brakiem zaproszenia dla dzieci Meghan i Harry'ego. Tłumaczy dlaczego.

Jednak król, ojciec Harry'ego i Williama pragnąłby, by jego synowie byli obecni na jego koronacji. Dlatego wystosował zaproszenie również do swojego syna Harry'ego i jego żony. W zaproszeniu nie ujęto dzieci księcia, ale one są po prostu za małe, będą raczej przeszkadzać, być może płakać, biegać. Natomiast dzieci Williama są starsze i mogą nawet nieść baldachim, kwiaty. Mogą brać aktywny udział w koronacji, przynajmniej dwoje starszych. Jeśli oczywiście Harry uprze się i przyprowadzi dzieci na uroczystość, to nikt ich nie wyrzuci.

Iwona Kienzler uważa, że żądanie wspominania o urodzinach Archiego podczas koronacji jest absurdalne.

Domaganie się obchodów urodzin dziecka przy okazji koronacji króla też nie jest najlepszym pomysłem. Urodziny są co roku - ostatnia koronacja króla w Wielkiej Brytanii była ponad 70 lat temu, dokładnie 71 lat temu. Nie można stawiać na tej samej szali podniosłej uroczystości koronacji Karola i jego żony z obchodzeniem urodzin dziecka rodziców, którzy wyrzekli się pracy na rzecz Pałacu - chcą uchodzić za prywatne osoby, więc niech chociaż nie przeszkadzają w uroczystościach.

Na uroczystości obecne będą koronowane głowy z całej Europy, więc tym bardziej byłoby to niestosowne.

Zdmuchnięcie świeczki na torcie urodzinowym dziecka może odbyć się dwa lub trzy dni później, gdy król będzie miał spokojniejszą głowę. Musimy pamiętać, że na uroczystość koronacji ściągną koronowane głowy z całej Europy, gdyż Karol jest spokrewniony praktycznie ze wszystkimi monarchiami naszego kontynentu, oprócz Watykanu oczywiście.

Według ekspertki książę Harry przyjmie zaproszenie na koronację, nie jest jednak pewna czy pojawi się na niej Meghan Markle z dziećmi.

Prawdopodobnie Harry pojawi się jednak na uroczystości. Meghan i dzieci być może nie, czas pokaże.

A wy spodziewacie się, że syn króla Karola III weźmie udział w koronacji? Myślicie, że jego żona zrezygnuje z uroczystości?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.