Książę William spotkał się z Rafałem Trzaskowskim. Grali w ping-ponga

Książę William z Rzeszowa udał się do Warszawy. Spotkał się z Rafałem Trzaskowskim. Odwiedzili ośrodek pobytowy dla uchodźców z Ukrainy.

Książę William niespodziewanie 22 marca wylądował na lotnisku w Rzeszowie. Następca tronu udał się do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, gdzie stacjonują brytyjscy żołnierze z pułku Queen's Royal Hussars. Książę spotkał się także z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem, z którym bardzo pochłonęła go rozmowa. Grafik następcy tronu był wypełniony spotkaniami. Jeszcze tego samego dnia udał się do Warszawy. Wieczorem spotkał się z prezydentem miasta Rafałem Trzaskowskim. Udali się do ośrodka dla uchodźców z Ukrainy. Panowie stoczyli partyjkę ping-ponga.

Zobacz wideo Dlaczego William i Kate nie trzymają się za ręce, a George nosi tylko krótkie spodnie? Wyjaśniamy "dziwne" zachowania rodziny królewskiej

Książę William spotkał się z Rafałem Trzaskowskim. Zagrali razem w ping-ponga

Książę William złożył wizytę w punkcie pomocy ukraińskim uchodźcom w Warszawie przy ul. Wołoskiej. Towarzyszył mu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jak poinformował reporter Polsat News Dawid Styś, książę Walii rozmawiał z uchodźcami, bawił się z dziećmi, a także grał w ping-ponga.

Wizyta ksiecia Williama w PolsceWizyta ksiecia Williama w Polsce Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Na oficjalnym profilu książęcej pary został opublikowany filmik z tego miejsca. W poście zaznaczono, jak działa punkt dla uchodźców i na jaki rodzaj pomocy mogą liczyć uchodźcy z Ukrainy. Została także przybliżona historia ukraińskiej kobiety. 

Dzięki hojności Polaków ludziom uciekającym przed wojną w Ukrainie udało się znaleźć w Polsce schronienie. Niestety, kryzys humanitarny trwa do dziś, a wielu uchodźców szuka schronienia w ośrodkach zapewniających zakwaterowanie, takich jak ten, który dziś odwiedzamy. Ten punkt pobytowy zapewnia dwa bezpłatne posiłki dziennie, lekcje języka polskiego, wsparcie psychologiczne i zawodowe, a nawet "bezpłatny sklep", w którym każdy ma dostęp do odzieży oraz środków higieny osobistej. To prawdziwy azyl na linii frontu kryzysu humanitarnego - napisali.
 

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii u góry strony.

Potwierdzono także, że 23 marca w Pałacu Prezydenckim książę William spotka się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.