Dlaczego księżna Kate nie przyleciała do Polski? Miała inne, ważne zadanie

Nieoficjalny komunikat z 22 marca mówił o tym, że do Polski przybędzie książę William i księżna Kate. Jak już wiadomo, następca tronu sam przyleciał do naszego kraju. Co wtedy robiła jego żona? Miała ważne spotkanie.

22 marca 2023 roku samolot z księciem Williamem na pokładzie wylądował na lotnisku Rzeszów-Jasionka. Następca brytyjskiego tronu odwiedził stacjonujących na Podkarpaciu brytyjskich żołnierzy z pułku Queen's Royal Hussars. Jego pojawienie się w Polsce związane jest ze wzmacnianiem wschodniej flanki NATO w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę. Następnie książę Walii udał się do Warszawy, gdzie jeszcze tego samego dnia spotkał się z prezydentem miasta Rafałem Trzaskowskim. Odwiedzili ośrodek dla ukraińskich uchodźców. Księciu nie towarzyszyła żona, choć wcześniej nieoficjalne źródła mówiły o tym, że małżonkowie mają przybyć do Polski razem. Gdzie była wtedy księżna Walii? Miała ważne spotkanie.

Zobacz wideo Księżna Kate rozmawiała z ocalałymi z Holokaustu

Gdzie jest księżna Kate, kiedy książę Walii przebywa w Polsce? Sama ma ważne spotkania

Księżna Kate 21 marca odwiedziła londyńską siedzibę banku NatWest. Uczestniczyła w pierwszym spotkaniu nowej grupy zadaniowej ds. wczesnego dzieciństwa. Prowadzona grupa zadaniowa ds. biznesu będzie odgrywać zasadniczą rolę w pracy księżnej Walii nad zmianą sposobu, w jaki społeczeństwo wspiera dzieci w ich najwcześniejszych latach. Utworzenie Grupy Zadaniowej ds. Wczesnego Dzieciństwa nastąpiło po rozpoczęciu Shaping Us, długoterminowej kampanii zainicjowanej przez księżną Walii. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi naukowców, jak ważne dla dalszego rozwoju są pierwsze lata życia.

W #ShapingUs chodzi o wpływ społeczny, jaki możemy mieć, aby zmienić życie dla przyszłych pokoleń. Dzisiaj powołaliśmy grupę zadaniową ds. wczesnego dzieciństwa w londyńskim City, co stanowi kolejny rozdział w naszej podróży #ShapingUs. Inwestując we wczesne dzieciństwo, z szczególnym naciskiem na rozwój społeczny i emocjonalny, firmy skorzystają w przyszłości - brzmiał oficjalny komunikat pod postem.
 

księżna Kate Kate ubrała się na biało na ślub Meghan? Afera o jej strój wybuchła po latach

Możliwe, że to przez własne obowiązki księżna Kate nie przyjechała z mężem do Polski. W agendzie spotkań następny tronu jest jeszcze odwiedzenie Grobu Nieznanego Żołnierza, a także spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, podczas którego książę William miał nietęgą minę. 

ZOBACZ: Książę William spotkał się Andrzejem Dudą. Prezydent zachwycony, ale mina księcia Williama zrobiła się nietęga

Więcej o: