Elegancka księżna Kate w marynarce od Alexandra McQueena. Przewodniczyła bardzo ważnemu spotkaniu

21 marca księżna Kate pojawiła się w Londynie, aby powołać nową grupę zadaniową do wspierania misji dotyczącej wczesnego dzieciństwa.

Księżna Kate z tytułu sprawowanej funkcji ma wiele obowiązków związanych z koroną. Sama również jest zaangażowana w różne projekty. 21 marca księżna Walii poszerzyła misję na rzecz dzieci o specjalistów od biznesu. W tym celu odwiedziła londyńską siedzibę banku NatWest na pierwsze spotkanie jej nowej grupy zadaniowej ds. wczesnego dzieciństwa. Żona następcy tronu postawiła na klasyczny look.

Zobacz wideo Nietypowe filmiki na Instagramie Kate i Williama

Księżna Kate w czarno-białym komplecie na spotkaniu biznesowym

Księżna Walii była gospodynią inauguracyjnego spotkania swojej nowej grupy zadaniowej ds. wczesnego dzieciństwa w siedzibie NatWest w Londynie. Prowadzona grupa zadaniowa ds. biznesu będzie odgrywać zasadniczą rolę w pracy księżnej Walii nad zmianą sposobu, w jaki społeczeństwo wspiera dzieci w ich najwcześniejszych latach.

Podczas wydarzenia księżna Kate wygłosiła przemówienie:

Mówiłam wcześniej o potrzebie uczynienia wczesnego dzieciństwa społecznym odpowiednikiem zmian klimatycznych. (...) Macie również ważną rolę do odegrania w upewnieniu, że nasze systemy społeczne także są chronione.

Na tę okazję księżna Walii postawiła na klasyczny strój. Do bankowców przemawiała z mównicy w czarnych garniturowych spodniach i szpilkach w tym samym kolorze. Miała na sobie także białą bluzkę i marynarkę od Alexandra McQueena. Strój jest poprawny, jednak troszkę nudny. Księżna Kate miała zdecydowanie lepsze stylizacje.

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii u góry strony.

Księżna KateKsiężna Kate Fot. AP

Utworzenie Grupy Zadaniowej ds. Wczesnego Dzieciństwa nastąpiło po rozpoczęciu Shaping Us, długoterminowej kampanii zainicjowanej przez księżną Walii. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi naukowców, jak ważne dla dalszego rozwoju są pierwsze lata życia.