Aktor "Parku Jurajskiego" Sam Neill myślał, że umiera. Był leczony na raka krwi w trzecim stadium

Sam Neill chorował na raka krwi. Gwiazda "Parku Jurajskiego" zaczął opisywać swoje życie jako sposób na zajęcie się czymś i ratunek podczas przechodzenia leczenia.

Aktor Sam Neill znany z roli w trylogii "Park Jurajski" ujawnił, że był leczony na raka krwi w trzecim stadium. Wszystko opisał w szczerym pamiętniku, który zostanie wydany 21 marca. W wywiadzie dla "Guardiana" na temat książki "Did I Ever Tell You This?", 75-letni aktor poruszył temat natury sławy, życia na nowozelandzkiej farmie i walki z chorobą.

Zobacz wideo Honorata Skarbek regularnie się bada. W jej rodzinie jest ryzyko nowotworu

Sam Neill chorował na raka krwi. Opisał wszystko w książce

Gwiazda "Parku Jurajskiego" zaczął opisywać swoje życie w zeszłym roku, jako sposób na zajęcie się czymś i ratunek podczas przechodzenia leczenia.

Chodzi o to, że jestem oszustem. Prawdopodobnie umieram - pisze w rozdziale pierwszym. Być może będę musiał to przyspieszyć.

W rozmowie z "Guardian" opowiedział jak nowa rzeczywistość wpłynęła na jego życie. Przyznał, że zawsze był przyzwyczajony do pracy, której przez chorobę zaczęło mu brakować.

Znalazłem się z niczym do zrobienia. A ja jestem przyzwyczajony do pracy. Uwielbiam pracować. Uwielbiam chodzić do pracy. Uwielbiam przebywać z ludźmi każdego dnia i cieszyć się ludzkim towarzystwem, przyjaźnią i wszystkimi tymi rzeczami. I nagle zostałem tego pozbawiony. I pomyślałam: "Co ja będę robić?".

Aktor dodał, że książka nie jest pamiętnikiem o raku, a opis jego choroby tworzy "spiralną nić" w całej narracji. Sam Neill po raz pierwszy doświadczył obrzęku gruczołów podczas premiery filmu "Jurassic World Dominion" w marcu ubiegłego roku. Wkrótce po tym zdiagnozowano u niego chłoniaka angioimmunoblastycznego T-komórkowego. Rozpoczął chemioterapię, ale kiedy ta zaczęła zawodzić, otrzymał nowy lek, który go wyleczył. Jednak będzie nadal przyjmował go co miesiąc do końca życia, chociaż już teraz jest wolny od raka.

Nie mogę udawać, że ostatni rok nie miał swoich ciemnych momentów. Ale te ciemne chwile rzucają światło i ulgę. Sprawiły, że jestem wdzięczny za każdy dzień i ogromnie wdzięczny za wszystkich moich przyjaciół. Po prostu cieszę się, że żyję.

Jego kariera aktorska rozpoczęła się w latach 70. na koncie ma ponad 150 ról. Zagrał m.in. w "Moja wspaniała kariera", "Park Jurajski", a także "Peaky Blinders". Obecnie jest w trakcie przygotowań do zdjęć telewizyjnej adaptacji bestsellerowej powieści Liane Moriarty "Apples Never Fall", kręconej w Australii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.