"Park Jurajski" miał premierę 28 lat temu. Co dziś słychać u aktorów? Laura Dern nadal zachwyca urodą, a Sam Neill pokochał wina

"Park Jurajski" to kultowa już produkcja. Jak dziś prezentują się Laura Dern, Jeff Goldblum, czy Sam Neill, którzy zagrali w filmie?

Więcej informacji na temat hitów filmowych na stronie głównej Gazeta.pl

"Park Jurajski" to hit, który doczekał się aż pięciu części (w 2022 planowana jest kolejna, reżyseruje ją Colin Trevorrow). Pierwszy film w reżyserii Stevena Spielberga trafił do kin w 1993 roku i zachwycił widzów. I choć na przestrzeni niemal trzech dekad technologia bardzo się rozwinęła, a specjaliści od efektów specjalnych aktualnie potrafią wyczarować cuda, to produkcja z 1993 roku nadal robi wrażenie. Trzeba przyznać, że film dobrze się zestarzał. A jak dziś wyglądają aktorzy hitu i co u nich słychać?

Zobacz wideo "Park Jurajski: Obóz kredowy" - 2. sezon animowanego serialu osadzonego w uniwersum znanym z filmów

Laura Dern

Laura DernLaura Dern Screen 'Park Jurajski'. reż. Steven Spielberg; Fot. lauradern/Instagram

Laura Dern wcieliła się w dr Ellie Sattler. Paleobotaniczka przybyła na wyspę, by obserwować eksperyment, jakim było powołanie do życia różnych gatunków dinozaurów. Laura Dern jeszcze przed "Parkiem Jurajskim" była wziętą aktorką. Popularność przyniósł jej wszak film "Blue Velvet" w reżyserii Davida Lyncha. W ostatnich latach też grała bardzo dużo. Publiczność pokochała ją za role w takich produkcjach, jak "Historia małżeńska" (film przyniósł jej Oscara w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa), "Wielkie kłamstewka", "Małe kobietki" czy "Twin Peaks". Aktualnie Dern jest aktywna w mediach społecznościowych i często gości na czerwonym dywanie. 

Laura DernLaura Dern AP

Jeff Goldblum

Jeff Goldblum wcielił się w dra Iana Malcolma. Aktora, podobnie jak Laurę Dern, zobaczymy w 2022 roku w filmie "Jurassic World: Dominion". Po roli matematyka w "Parku Jurajskim" zrobił sobie krótką przerwę od produkcji fabularnych. Podłożył głos do kilku filmów dokumentalnych oraz zagrał w produkcji telewizyjnej "Trąbka Clifforda Owena". Później zagrał m.in. w "Kryjówce diabła", "Dniu Niepodległości". Za rolę w krótkometrażowym filmie "Little surprises" otrzymał nominację do Oskara.

Jeff GoldblumJeff Goldblum Screen 'Park Jurajski'. reż. Steven Spielberg ;jeffgoldblum/Instagram

Widzowie z pewnością pamiętają go z takich produkcji, jak: "Grand Budapest Hotel", "Człowiek roku" czy "Thor: Ragnarok".

 

Sam Neill

Sam NeillSam Neill Screen 'Park Jurajski'. reż. Steven Spielberg ; Fot. samneilltheprop/Instagram

Sam Neill wcielił się w dra Alana Granta, czyli paleontologa. Po udziale w "Parku Jurajskim" zagrał m.in. w filmie Roberta Redforda "Zaklinacz koni" a także filmie fantasy, "Merlin". Za rolę czarodzieja w tym ostatnim otrzymał nominacje do Emmy i Złotego Globu. W 2022 roku zobaczymy go w takich produkcjach, jak: "The Twelve", "Assassin Club", "The Portable Door", "Thor: Miłość i grom" czy najnowszej części sagi o dinozaurach "Jurassic World: Dominion". 

 

Wielką pasją Sama Neilla są wina. Ma nawet własną winnicę.

 

Ariana Richards

Ariana RichardsAriana Richards Screen 'Park Jurajski'. reż. Steven Spielberg ; instagram/arianarichards

Ariana Richards zagrała w produkcji jako dziecko, wcielając się w Lex Murphy. Po sukcesie "Parku Jurajskiego" posypało się sporo ofert filmowych. Zagrała w takich filmach, jak "Wstrząsy" czy "Nowe przygody Elzy z afrykańskiego buszu". Ostatni raz pojawiła się jednak na ekranie w 2013 roku w filmie "Wilki wojny". Na Instagramie pisze o sobie "matka, malarka, aktorka".

 

Joseph Mazzello

Joseph MazzelloJoseph Mazzello Screen 'Park Jurajski'. reż. Steven Spielberg. East News

Joseph Mazzello również zagrał w "Parku Jurajskim" jako dziecko. Wcielił się we wnuka genialnego naukowca, Tima Murphy'ego. Mazzello pozostał wierny aktorstwu. Ostatnio mogliśmy go podziwiać w "Bohemian Rhapsody", "G.I. Joe: Odwet" czy "The Social Network". W produkcji jest kolejny film z jego udziałem - "Unexpected". Aktor po latach nie wrócił do sagi o parku jurajskim. Zagraniczne media plotkowały, że odmówił udziału w "Jurassic World 3". Inne źródła podają, że nikt z produkcji nie złożył aktorowi oferty. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.