Joe Lando z "Dr. Quinn" skończył 60 lat. Na urodzinową imprezę zaprosił aktorów z serialu. Jak teraz wyglądają?

Joe Lando grał w "Dr. Quinn" Byrona Sully - przyjaciela, potem życiowego partnera tytułowej bohaterki. Aktor skończył właśnie 60 lat. Z tej okazji zorganizował imprezę, na którą zaprosił dawnych kolegów z planu serialu - między innymi Jane Seymour czy J. Lelanda Adamsa. Zapozowali razem do zdjęcia.

Więcej ciekawostek o gwiazdach znanych seriali znajdziecie w naszym boksie na gazeta.pl.

Nagrywany w latach 1993-1998 western "Dr. Quinn" przyciągał przed ekrany telewizorów setki tysięcy widzów. Tytułowa bohaterka to młoda i ambitna lekarka, która tuż po zakończeniu wojny secesyjnej postanowiła otworzyć praktykę na Dzikim Zachodzie. Choć od emisji ostatniego odcinka serialu minęły już 23 lata, aktorzy grający główne role nadal utrzymują ze sobą kontakt. Niedawno spotkali się na imprezie urodzinowej u Joe Lando. Efekty ich wspólnej sesji zdjęciowej znajdziecie w naszej galerii. Tymczasem zobaczcie, jak zmienili się na przestrzeni lat.

Jane Seymour jako dr. Michaela Quinn

To właśnie ona miała okazję, by wcielić się w główną bohaterkę w "Dr. Quinn". Jane Seymour stworzyła kreację aktorską, za którą została szczególnie doceniona. W 1996 roku otrzymała statuetkę Złoty Glob w kategorii "najlepsza aktorka w serialu dramatycznym". Jej kariera nabrała jednak zawrotnego tempa o wiele wcześniej, gdy na początku lat 70. zagrała w ósmym oficjalnym filmie o losach Jamesa Bonda. Prywatnie czterokrotnie zamężna. Ma czworo dzieci, a jej największa pasją jest malowanie obrazów oraz pisanie książek. Seymour niebawem skończy 71 lat, a ostatni raz na wielkim ekranie pojawiła się w 2011 roku w komedii romantycznej "Gry małżeńskie".

Jane SeymourJane Seymour East News, Instagram/ @janeseymour

Joe Lando jako Byron Sully

Oto nasz solenizant, który 9 grudnia skończył 60 lat. W serialu o młodej lekarce na Dzikim Zachodzie wcielał się w jej ukochanego. Ta rola przyniosła mu największą popularność. Widzowie docenili nie tylko talent aktora, lecz także jego urodę. W 1993 roku znalazł się na liście 50. najpiękniejszych ludzi świata magazynu „People". Myślicie, że dziś również mógłby pochwalić się takim tytułem? Po jego bujnych, długich i ciemnych włosach nie ma już śladu, ale w srebrzystej, krótkiej czuprynie również mu do twarzy.

Joe LandoJoe Lando screen Youtube, Instagram/ @janeseymour

William Shockley jako Hank Lawson

William Shockley zagrał w "Dr. Quinn" w 123 na 149 powstałych odcinków. Można więc uznać, że był głównym członkiem obsady serialu. W przeciwieństwie do Lando z upływem lat nie zrezygnował z długich włosów, które nadal z dumą prezentuje. Westerny i muzyka country to jego żywioł. Aktor rozwija się również wokalnie - został frontmanem i gitarzystą zespołu Kanan Dume. Spełnia się także jako restaurator - otworzył knajpkę w stanie Teksas.

William ShockleyWilliam Shockley screen Youtube, Instagram/ @janeseymour

Jason Leland Adams jako Preston A. Lodge III

J. Leland Adams zagrał w "Dr. Quinn" drugoplanową, mniej angażującą rolę - pojawił się dopiero w czwartym sezonie serialu. Mimo tego zaskarbił sobie sympatię kolegów z planu, dlatego też został zaproszony na imprezę urodzinową do Joe Lando. Zafascynowana spotkaniem po latach Jane Seymour tak podpisała wspólne zdjęcie aktorów westernu:

Nawet po tylu latach wciąż mnie noszą na rękach! Moje serce jest przepełnione miłością po spędzeniu czasu z tymi niesamowitymi ludźmi. William Shockley, Jason Adams i ja zebraliśmy się, aby już wcześniej zacząć świętować urodziny Joe!

J. Leland AdamsJ. Leland Adams screen Youtube, Instagram/ @janeseymour

Chad Allen Lazzari jako Matthew Cooper

Chad Allen Lazzari skończył 47 lat. Mężczyzna na co dzień nie zajmuje się wyłącznie aktorstwem. Jest artystą, naukowcem i działaczem społecznym walczącym o prawa osób LGBT+. Latem 2020 roku uzyskał dyplom Antioch University New England i tytuł doktora psychologii. W 1996 roku, gdy miał 21 lat, dokonał coming outu i na łamach amerykańskiego tabloidu "The Globe" wyznał, że jest osobą homoseksualną.

Chad Allen LazzariChad Allen Lazzari screen Youtube, Instagram/ @termite2423

Shawn Toovey jako Brian Cooper

Shawn Toovey zagrał w "Dr. Quinn" jako kilkuletni chłopiec. Po zakończeniu emisji serialu już nigdy nie pojawił się na szklanym ekranie. Na Instagramie prowadzi oficjalny profil, na którym znajdują się wyłącznie archiwalne kadry z popularnego westernu. Zapomniany aktor ma teraz 38 lat. Bardzo się zmienił?

Shawn TooveyShawn Toovey Instagram/ @shawn_toovey, screen Youtube

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.