Jane Seymour

Jane Seymour

Jane Seymour to brytyjska aktorka filmowa i serialowa. Stworzyła postać niezapomnianej serialowej Doktor Quinn, która podbiła serca Polaków i z głównie którą aktorka się w naszym kraju kojarzy. Jane Seymour pisze również książki, jest laureatką wielu cenionych nagród.


Imię i nazwisko: Joyce Penelope Wilhelmina Frankenberg
Pseudonim: Jane Seymour
Data urodzenia: 15 lutego 1951r.
Miejsce urodzenia: Londyn, Wielka Brytania
Zawód: aktorka, pisarka
Związki: mąż Michael Attenborough (1971-1973); mąż Geoffrey Plane (1977-1978), mąż David Flynn (1981-1992); mąż James Keach (1993-2015)
Dzieci: syn John Stacy, syn Kristopher Steven, córka Katherine Flynn, syn Sean Flynn
Instagram: @janeseymour
Facebook: facebook.com/JaneSeymourOfficial/

Jane Seymour - początki kariery

Jane Seymour przyszła na świat w Londynie w 1951 roku. Od dziecka pasjonował ją taniec. Uczęszczała na lekcje baletu i zamierzała się z nim związać zawodowo, jednak doznana w wieku piętnastu lat kontuzja skutecznie przekreśliła te plany. Nastoletnia Joyce skierowała swoje zainteresowania ku aktorstwu. Przybrała pseudonim Jane Seymour, który pochodzi bezpośrednio od imienia i nazwiska brytyjskiej królowej. Jane Seymour zadebiutowała przed kamerą w filmie "Oh! What a Lovely War" w 1969 roku. Producenci filmowi chętnie ją zapraszali do współpracy. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych zagrała w kilkudziesięciu produkcjach. Ma na koncie role w filmach takich jak "Młody Winston", "Żyj i pozwól umrzeć", "Na wschód od Edenu", "Szkarłatny kwiat", "Upiór w operze".

Jane Seymour - doktor Quinn

W 1993 roku Jane Seymour rozpoczęła pracę przy serialu "Doktor Quinn". Wcieliła się w rolę tytułowej lekarki, która porzuciwszy praktykę w Bostonie przenosi się na Dziki Zachód, do miasteczka Colorado Springs. Akcja toczy się pod koniec XIX wieku. Serial zdobył dużą popularność. Jane Seymour czterokrotnie była nominowana do nagrody Złotego Globa za stworzoną przez siebie postać. Statuetka powędrowała w jej ręce w 1996 roku.

Zobacz także:

Joe Lando - Pierce Brosnan - Keely Shaye-Smith

jane seymour

Więcej o:

jane seymour