Larry Sellers nie żyje. Przez lata grał w serialu "Doktor Quinn", pożegnała go Jane Seymour

Larry Sellers, który został zapamiętany przez polskich widzów z roli członka plemienia Osedżów w serialu "Doktor Quinn", nie żyje. 72-letniego aktora pożegnała gwiazda produkcji, Jane Seymour.

Więcej na temat aktualnych informacji ze świata gwiazd znajdziecie na stronie głównej Gazeta.pl

Larry Sellers nie żyje. Informację o jego śmierci do publicznej wiadomości podała jego szwagierka. Aktor zmarł w mieście Pawhuska w stanie Oklahoma. Największą popularność, również w Polsce, przyniosła mu postać Tańczącej Chmury w doskonale znanym w latach 90. serialu "Doktor Quinn". Odtwórczyni głównej roli Jane Seymour pożegnała kolegę z planu.

Aktorzy z 'Dr. Quinn' Joe Lando z "Dr. Quinn" skończył 60 lat. Na urodzinową imprezę zaprosił aktorów z serialu

Zobacz wideo Nie ma ich wśród nas, ale ich utwory zna każdy. Wodecki zostawił „Chałupy Welcome to", a Kora „Krakowski spleen"

Nie żyje Tańcząca Chmura z "Doktor Quinn". Larry Sellers miał 72 lata

Jane Seymour, wcielająca się w tytułową lekarkę w serialu "Doktor Quinn", napisała kilka słów na temat aktora na Instagramie. Wspomniała o wspólnej pracy na planie zdjęciowym.

Larry Sellers był sercem i duchem serialu "Doktor Quinn". Jego obecność była magiczna, mistyczna i duchowa. Czuję się naprawdę szczęśliwa, że mogłam spędzić z nim wspaniałe kilka lat. Będzie nam go brakowało. Moje serce kieruję do rodziny i przyjaciół Larry'ego. Niech pamięć o nim będzie błogosławieństwem dla nas wszystkich - napisała Jane Seymour.
 

Larry Sellers, podobnie jak w serialu, w rzeczywistości także pochodził z plemienia rdzennych Amerykanów, z grupy Osedżów, północnoamerykańskich indian siouańskich. Pełnił rolę narodowego specjalisty w tej tematyce w Centrum Historii Indian Amerykańskich. Aktor był także kaskaderem, a na ekranie zadebiutował w latach 80. Zagrał w licznych filmach i serialach, w tym takich hitach, jak "Beverly Hills, 90210" czy "Rodzinie Soprano". Rola w "Doktor Quinn" była dla niego przełomowa. Zyskał sławę także poza USA. Za wykreowanie postaci Tańczącej Chmury otrzymał nominację do nagrody Emmy. Miał 72 lata. Pod koniec życia mieszkał w Boulder w stanie Kolorado. 

Więcej o: