Te gwiazdy są wykształcone. Portman ukończyła Harvard, a Fijał posiada dyplom uczelni medycznej

Piękne, znane i bogate. A na dodatek mądre. W show-biznesie (także polskim) wiele gwiazd zdobyło naprawdę solidne wykształcenie. Wiedzieliście, że Małgorzata Rozenek-Majdan chciała zrobić doktorat z prawa, a Ada Fijał potrafi leczyć zęby?

Omenaa Mensah Show-biznes nie zawsze przyciąga osoby o dobrym wykształceniu. Wiele gwiazd nie ma nawet matury. Rzadkością są osoby, które nie tylko ukończyły szkołę wyższą, ale mogą się pochwalić kilkoma kierunkami studiów, solidnym fachem w ręku czy obronionym tytułem doktora. Oto gwiazdy, które są naprawdę dobrze wykształcone.

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek o karierze prawniczej: To była odskocznia. Jaką była uczennicą?

Najlepiej wykształcone gwiazdy: Natalie Portman

Natalie Portman jest absolwentką Harvardu. Aktorka nie tylko zdobywała kolejne nagrody (na przykład Oscara za rolę w "Czarnym łabędziu"), lecz także kolekcjonowała dyplomy. Ukończyła psychologię, a później rozpoczęła studia podyplomowe na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Tytuł obroniła. Aktorka włada aż sześcioma językami, w tym między innymi japońskim, francuskim i hebrajskim. 

Natalie PortmanNatalie Portman Agencja Wyborcza.pl

Najlepiej wykształcone gwiazdy: Emma Watson

Emma Watson wszystkim kojarzy się głównie z rolą Hermiony z filmów o Harrym Potterze. Tak jak jej bohaterka, była bardzo pilną uczennicą. Dorastała na planie filmowym, a podczas ostatnich filmów z sagi dostała na studia na Uniwersytecie w Oxfordzie. Nie ukończyła jednak tej szkoły. Dyplom uzyskała na kierunku literatury angielskiej na Uniwersytecie Brown.

Emma WatsonEmma Watson Vianney Le Caer/ Agencja Wyborcza

Najlepiej wykształcone gwiazdy: Ada Fijał

Ada Fijał jest znaną polską aktorką. Niewiele osób wie, że jest także… stomatolożką. Co więcej, po ukończeniu uczelni medycznej, pracowała w zawodzie.

W szkole byłam pilną uczennicą i przez to, że wygrywałam olimpiady, a rodzice zobaczyli, że mam łatwość w uczeniu się, to pomyśleli, że [stomatologia] to taki fajny zawód. (...) Martwiąc się o mnie i o to, czy sobie poradzę na tej artystycznej drodze, to wymyślili, że fajnie byłoby, gdybym najpierw skończyła tzw. porządne studia. I tak się stało, (...) dostałam się na tę stomatologię, opowiadała w jednym z wywiadów.

Ada FijałAda Fijał KAPiF.pl

Najlepiej wykształcone gwiazdy: Joanna Jabłczyńska

Joanna Jabłczyńska jest dyplomowaną prawniczką. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim i pracuje w zawodzie. W 2014 roku uzyskała aplikację radcowską, wydaną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie.

To nie jedyny kierunek studiów, który interesowała aktorkę. Jabłczyńska ukończyła także podyplomowo studia dla doradców inwestycyjnych i analityków papierów wartościowych. A w 2016 roku rozpoczęła kolejne studia podyplomowe, tym razem w zakresie prawa amerykańskiego.  

Joanna Jabłczyńska przekazała wspólne morsowanie na WOŚPJoanna Jabłczyńska przekazała wspólne morsowanie na WOŚP Fot. Joanna Jabłczyńska / Instagram

Najlepiej wykształcone gwiazdy: Małgorzata Rozenek-Majdan

Małgorzata Rozenek-Majdan także jest prawniczką. Ukończyła kierunek na Uniwersytecie Warszawskim. Chciała nawet zrobić doktorat!

Właśnie oddawałam doktorat z prawa i zastanawiałam się, czy przygotowywać się do habilitacji, czy iść do kancelarii. Uznałam, że przydadzą mi się dwa tygodnie przerwy na podjęcie decyzji i wówczas zadzwoniono do mnie z TVN z propozycją, opowiadała o tym, jak potoczyła się jej kariera naukowa.

Małgorzata RozenekMałgorzata Rozenek Fot. KAPiF

Najlepiej wykształcone gwiazdy: Joanna Horodyńska 

Joanna Horodyńska nie tylko jest modelką i stylistką. Ma także kilka dyplomów. Ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim i Jagiellońskim. Studiowała zarządzanie i marketing, sztuki audiowizualne oraz dziennikarstwo. W 2009 roku napisała także doktorat - "Język używany w telewizji". 

Joanna HorodyńskaJoanna Horodyńska KAPIF.pl

Najlepiej wykształcone gwiazdy: Omenaa Mensah

Omenaa Mensah także nie zatrzymała się na studiach magisterskich. Lubiana pogodynka posiada tytuł doktorki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Omenaa Mensah studiowała także zarządzanie i stosunki międzynarodowe.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.