Natalie Portman

Natalie Portman

Natalie Portman jest amerykańską aktorką, reżyserką i scenarzystką izraelskiego pochodzenia. Aktorka ma również polskie korzenie. Karierę filmową rozpoczęła w 1994 roku w filmie „Leon Zawodowiec”. W 2010 roku dostała Oskara i Złoty Glob za rolę w dramacie „Czarny łabędź”.

Imię i nazwisko: Natalie Portman (Neta-Lee Hershlag)
Data urodzenia: 9 czerwca 1981
Miejsce urodzenia: Jerozolima
Zawód: aktorka, scenarzystka, reżyserka, producentka filmowa
Instagram: @natalieportman

Natalie Portman – życiorys

Natalie Portman urodziła się w Jerozolimie, a gdy miała 3 lata jej rodzina przeprowadziła się do Waszyngtonu. Gdy aktorka miała 7 lat rodzina przeniosła się do Connecticut, a dwa lata później do Nowego Jorku. Ojciec aktorki jest ginekologiem, natomiast matka malarką. Oboje rodzice mają żydowskie korzenie, są potomkami emigrantów z Rumunii, Austrii i Rosji. Aktorka ma również polskich przodków – jej dziadek od strony ojca pochodził z Rzeszowa. W związku ze swoim pochodzeniem Natalie Portman ma podwójne obywatelstwo amerykańsko – izraelskie. W 2011 roku aktorka urodziła syna, któremu dała na imię Aleph. Od 2012 roku Portman jest w związku małżeńskim z tancerzem Benjaminem Millepiedem.

Natalie Portman – kariera

Aktorka zaczynała karierę w teatrze, gdzie zagrała kilka mniejszych ról. Na dużym ekranie debiutowała w 1994 roku w filmie Luca Bessona „Leon Zawodowiec”. Po tej roli kariera młodej aktorki zaczęła się szybko rozwijać. Na swoim koncie ma między innymi występ w słynnej sadze „Gwiezdne wojny”. Portman zagrała w trzech częściach serii, w której wcieliła się w rolę królowej, a następnie senator Padame Amidala. Poza tym aktorka zagrała w takich filmach, takich jak „Gorączka”, „Marsjanie atakują”, „Wszyscy mówią: kocham Cię”, „Wzgórze nadziei”, „V jak vendetta”, „Zakochany Paryż” „Jagodowa miłość” czy „Kochanice króla”. W 2010 roku pojawił się film „Czarny łabędź”. Za rolę Niny Sayers Natalie Portman otrzymała Oscara i Złoty Glob.

natalie portman

Więcej o:

natalie portman

  • Naga Natalie Portman

    Po pierwsze, niczego istotnego nie widać. Po drugie, naszym zdaniem to dublerka - nie pokazują Portman w całości. Po trzecie, wpisanie w w googla " naked natalie portman " przynosi znacznie lepsze rezultaty. Na przykład takie: A to scena z filmu. Nuudy.

  • Natalie Portman w Krakowie. Nie poznalibyśmy jej na ulicy![ZDJĘCIA]

    . << ZOBACZ NATALIE PORTMAN W KRAKOWIE >> Natalie Portman i Sławomir Idziak pracowali razem przy okazji jej debiutu reżyserskiego - filmu "Opowieść o miłości i mroku", ekranizacji pamiętników izraelskiego pisarza Amosa Oza. Już wtedy, gdy czytałam książkę po raz pierwszy, mogłam wizualizować w swojej głowie