Ada Fijał

Ada Fijał

Ada Fijał to polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, piosenkarka. Szerszej publiczności znana między innymi z roli Kamili w serialu "To nie koniec świata!", Iwony w serialu "Galeria", Beaty Krajewskiej w produkcji "Hotel 52". Prowadzi kanał na YouTube, gdzie parodiuje polskie gwiazdy show-biznesu.

Data urodzenia: 20 października 1976 r.
Miejsce urodzenia: Kraków
Wzrost: 168 cm
Instagram: @adafijal
Facebook: Facebook.com/adafijal
Rodzina: mąż Piotr Walczyszyn

Ada Fijał: życiorys

Ada Fijał przyszła na świat 20 października 1976 roku w Krakowie. Ukończyła I. Liceum Ogólnokształcące im. B. Nowodworskiego, następnie stomatologię w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dwa lata później została absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W 2011 roku odbyła kurs metody Lee Strasberga (realizm psychologiczny w grze aktorskiej).

Ada Fijał: kariera

Ada Fijał zadebiutowała na deskach Fundacji Starego Teatru w 2004 roku i współpracowała z nim przez rok. Następnie grywała w Teatrze im. Juliusza Słowackiego (2006-2007). Kolejnym krokiem w karierze aktorki było związanie się z TVP Kraków, gdzie prowadziła między innymi prognozy pogody i program TV Lato. Pełniła również funkcję dziennikarki (2007-2010).
W 2007 roku Ada Fijał zaczęła wcielać się w postać Igi Walawskiej w serialu emitowanym przez TVP 2 "Barwy Szczęścia". W 2009 roku zagrała w serialu "Majka" oraz epizodyczną rolę w filmie "Idealny facet dla mojej dziewczyny". Rok 2010 był początkiem pracy aktorki w serialu "Hotel 52" (rola Beaty Krajewskiej) oraz "Apetyt na życie". Rok później grała w serialach "Galeria" i "Wiadomości z drugiej ręki". W 2013 roku zaczęła kreować postać Kamili w produkcji "To nie koniec świata!", a w 2016 zagrała rolę charakteryzatorki w komedii "Planeta Singli".
Drugą wielką pasją Ady Fijał poza aktorstwem zawsze była muzyka. W latach 2007-2008 stworzyła autorski projekt muzyczny "Klub Retro", za który została nagrodzona Złotym Liściem Retro na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Retro im. M. Fogga w Warszawie. W 2009 roku nagrała singiel z austriacką gwiazdą muzyki retro Louie Austen'em "Take Your Time", natomiast w 2011 wydała album "Ninoczka". Brała udział w eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji z piosenką "Hot Like Fire". Prowadziła również program "Gwiazdy na dywaniku" w Polsat Cafe.
Ada Fijał prowadzi kanał na portalu YouTube. Zamieszcza na nim filmiki-parodie gwiazd polskiego show-biznesu.

Ada Fijał: życie prywatne

Mężem Ady Fijał jest Piotr Walczyszyn.

Zobacz także:

Joanna Horodyńska - Edyta Herbuś - Katarzyna Zielińska

ada fijał

Więcej o:

ada fijał

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.