Udawał, że jest lekarzem w "PnŚ". TVP komentuje [PLOTEK EXCLUSIVE]

Media zelektryzowała wiadomość o fikcyjnym lekarzu, który gościł m.in. w "Pytaniu na śniadanie". Dziennikarskie śledztwo wykazało, że Adam Pabiś nie ma wykształcenia medycznego. W rozmowie z Plotkiem do sprawy odniosło się biuro prasowe TVP.

Adam Pabiś nie figuruje w Centralnym Rejestrze Lekarzy. Jednak, żeby uwiarygodnić swoją rzekomą wiedzę medyczną często pojawiał się jako ekspert w programach śniadaniowych. Rzecznik prasowy biura Rzecznika Praw Pacjenta wyjawił już, że wobec mężczyzny toczy się już postępowanie, a sprawa została zgłoszona także do prokuratury. O temat spytaliśmy także TVP, która zapraszała Adama Pabisia do "Pytania na śniadanie".

Zobacz wideo Marcelina Zawadzka gorzko o "Pytaniu na śniadanie". "Te pięć lat było naprawdę trudne". Furtka ponoć otwarta

Adam PabiśWielki przekręt z lekarzem z "PnŚ". Mężczyzna oszukał pacjentów i polskie media

TVP nie zaprasza już fikcyjnego eksperta do "PnŚ": Ze względu na kontrowersje

W odpowiedzi na zapytanie Plotka TVP poinformowała, że fikcyjny lekarz nie jest już zapraszany do programów stacji.

Pan Adam Pabiś gościł jako ekspert w wielu stacjach telewizyjnych i radiowych. W „Pytaniu na śniadanie" po raz ostatni pojawił się w 2019 roku. Od tamtej pory nie był już zapraszany do programu, ze względu na kontrowersje dotyczące jego osoby - poinformowało biuro prasowe TVP.

Przypomnijmy, że Adam Pabiś gościł na kanapie "Pytania na śniadanie" i przedstawiany był ekspert z dziedziny audiologii, lekarz i neurobiolog. Mężczyzna w rozmowie z prowadzącymi informował, że odkrył skuteczną metodę leczenia szumów usznych. Reklamowany przez niego, rzekomo innowacyjny aparat słuchowy, został określony w programie mianem "lekarstwa".

Adam PabiśAdam Pabiś Fot. tvp.pl/screen 'Pytanie na śniadanie'

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony. 

Dodajmy, że śledztwo dziennikarzy Onetu rozpoczęło się wraz z informacjami od poszkodowanych osób. Kilkunastu byłych pacjentów Adama Pabisia określa go jako oszusta. Padają też takie określenia jak: "szarlatan", "hiena", "człowiek bez serca".

Ida NowakowskaNowakowska nie była w stanie prowadzić "PnŚ". Już wiadomo, kiedy wróci

Więcej o: