Rusza postępowanie w sprawie fikcyjnego lekarza z "PnŚ". "Naruszenie zbiorowych praw pacjenta"

Adam Pabiś wielokrotnie występował w śniadaniówkach jako ekspert od szumów usznych. Dziennikarskie śledztwo wykazało, że nie ma wykształcenia medycznego. Rośnie też liczba pokrzywdzonych przez fikcyjnego lekarza. Zostało wszczęte postępowanie.

Po śledztwie dziennikarzy Onetu okazało się, że Adam Pabiś, podający się w mediach za audiologa, nie ma wykształcenia medycznego. Nad samozwańczym lekarzem zbierają się teraz czarne chmury. W jego sprawie zostało już wszczęte postępowanie. 

Sprawa fikcyjnego medyka z "PnŚ" już trafiła do prokuratury

Na temat sprawy fikcyjnego lekarza, który brylował w śniadaniówkach w roli eksperta, wypowiedział się już rzecznik prasowy biura Rzecznika Praw Pacjenta. W rozmowie z Onetem Jakub Gołąb przyznał, że zostało wszczęte postępowanie. 

Rzecznik Praw Pacjenta, po wstępnej weryfikacji informacji opublikowanych przez Onet.pl, a dotyczących działalności Adama Pabisia, zdecydował o wszczęciu postępowania, dotyczącego naruszenia zbiorowych praw pacjenta wobec podmiotu leczniczego prowadzonego przez spółkę Kinetic, której prezesem jest Adam Pabiś - powiedział Jakub Gołąb w rozmowie z Onetem.

Adam PabiśAdam Pabiś Fot. tvp.pl/ 'Pytanie na śniadanie' screen

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony. 

Jakub Gołąb podkreślił też, że zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa zostało też złożone do prokuratury. 

Niezależnie zdecydowaliśmy się złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do właściwej prokuratury. W szczególności należy w tym zakresie wskazać na działalność publiczną pana Pabisia, który może wprowadzać w błąd pacjentów, w zakresie swoich kwalifikacji i wykonywania zawodu lekarza, którym w rzeczywistości nie jest, co penalizuje art. 58 ust. 2 ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty - dodał rzecznik prasowy biura Rzecznika Praw Pacjenta. 

Wszystko wskazuje na tym, że wobec samozwańczego specjalisty zostaną wyciągnięte prawne konsekwencje. Powiększa się też lista osób oszukanych przez Adama Pabisia, którym sprzedał wadliwe, bądź też nieskuteczne aparaty słuchowe, które w zamierzeniu miały im pomóc uporać się z szumami usznymi. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.