Księżna Kate skupiła na sobie całą uwagę gości. Wszystko przez to, co miała na głowie

Księżna Kate zwróciła uwagę poddanych podczas przyjęcia w pałacu Buckingham, gdzie podjęto prezydenta RPA, Cyrila Ramaphosę. Wszystko przez tiarę, którą włożyła tego dnia.

Wybory konfekcyjne księżnej Kate są szeroko komentowane niemal za każdym razem, gdy małżonka przyszłego króla pokaże się publicznie lub świat obiegną jej zdjęcia z "wewnętrznych" uroczystości. We wtorek 22 listopada król Karol III po raz pierwszy podjął głowę innego państwa już jako monarcha. Tym gościem był Cyril Ramaphosa, prezydent RPA. Wydarzenie było ważne także dla księcia Williama i jego żony, ponieważ to pierwsze tego rodzaju spotkanie, na którym wystąpili jako księżna i książę Walii. Księżna Kate, jak zwykle, przyciągała spojrzenia i skradła show. 

księżna DianaDiana łamała królewski protokół. W tych sytuacjach nic dla niej nie znaczył

Zobacz wideo Księżna Kate spróbowała swoich sił w muzyce elektronicznej. William pękał ze śmiechu

Księżna Kate w pamiątkowej tiarze

Książęca małżonka zadała szyku, wkładając długą, prostą suknię z głębokimi rozcięciami na rękawach projektu Jenny Packham, uzupełnioną o pelerynkę obszytą cekinami. Stylizację uzupełniła maleńką torebką-kopertówką i srebrnymi butami na wysokim obcasie. Do tego upięte włosy, widzące perłowe kolczyki i bransoleta z pereł. Uwagę przykuła przede wszystkim jednak tiara Lover's Knot, która w przeszłości należała do królowej Elżbiety II. Ozdobę nosiła też księżna Diana.

Królowa Elżbieta II, księżna DianaKrólowa Elżbieta II, księżna Diana YouTube

Zdjęcia księżnej Kate z tego wydarzenia znajdziecie w galerii w górnej części artykułu

Księżna Kate nieczęsto decyduje się, by wkładać tę właśnie ozdobę. Otrzymała ją w prezencie od królowej z okazji ślubu. Od tamtej pory miała na sobie tę biżuterię zaledwie trzy razy. 

Księżna KateKsiężna Kate Chris Jackson / AP / AP

Ostatnim razem żona księcia Williama miała na głowie tę tiarę podczas przyjęcia dla członków korpusu dyplomatycznego w grudniu 2019 roku. Wygląda na to, że zachowuje ją na specjalne okazje. 

 

Monarchie w Europie. Wszyscy wiedzą, kto jest królem Wielkiej Brytanii. A kto zasiada na tronie Danii? Wszyscy znają króla Wielkiej Brytanii. A kto zasiada na tronie Belgii czy Danii?

Jak wam się podoba Kate w tej stylizacji? Dobrze wypadła?

Zdjęcia księżnej Kate z tego wydarzenia znajdziecie w galerii w górnej części artykułu.

Więcej o: