Jerzy Połomski zmarł w domu artystów w Skolimowie. Kto mieszka tam aktualnie? Najmłodsza gwiazda ma 60 lat

Wielu artystów decyduje się spędzić emeryturę w Domu Artysty Weterana w Skolimowie. Wśród nich był Jerzy Połomski.

Dom Artysty Weterana w Skolimowie jest własnością ZASP. Każdy z jego mieszkańców ma do dyspozycji pokój, który może zapełnić własnymi meblami i pamiątkami (są też większe pokoje dla małżeństw). Jak podaje "Super Express", koszt pobytu jednego pensjonariusza wynosił tam w 2021 roku 5892 zł. Kto w nim mieszka?

Zobacz wideo Violetta Villas swoim głosem zachwycała widownie w Las Vegas i Paryżu, ale Polska ją zniszczyła

Jerzy Połomski zmarł w Skolimowie

Przez jakiś czas mieszkał tam Jerzy Połomski. Podobno artysta nie czuł się tam najlepiej. Problemy ze słuchem spowodowały, że wokalista zaczął się izolować. 

Jurek zawsze był samotnikiem. Nie lubi, kiedy jest dużo osób. Je w swoim pokoju wszystkie posiłki, bo nie chce i nie życzy sobie jeść z nami w jadalni. Wychodzi na spacery późnym popołudniem - zdradziła jakiś czas temu "Super Expressowi"mieszkanka domu w Skolimowie.

Jerzy PołomskiJerzy Połomski kapif.pl

Jerzy Połomski zmarł w Domu Artysty Weterana w Skolimowie. Informację o śmierci artysty przekazała 14 listopada jego menadżerka Violetta Lewandowska.  

Kto obecnie jest pensjonariuszem w Skolimowie?

Barbara Pietkiewicz-Kraśko

Barbara Pietkiewicz-Kraśko w 2013 rokuBarbara Pietkiewicz-Kraśko w 2013 roku KAROL SEREWIS/ East News

W lipcu 2022 roku do mediów trafiła wiadomość, że do Domu Artysty Weterana w Skolimowie przeniosła się Barbara Pietkiewicz-Kraśko. Pod koniec lat 50. i całe lata 60. była związana z teatrem. Występowała w Teatrze Ateneum, a następnie na deskach Teatru Polskiego w Warszawie. Była producentką, scenarzystką i reżyserką związaną z Telewizją Polską. Zrealizowała kilka filmów dokumentalnych takich jak "Album" (1971), "Architekt" (1971) czy "Ars Horme" (1985). Prywatnie to mama Piotra Kraśki. 

Pani Barbara mieszka z nami. Rzadko jednak wychodzi z pokoju, spotykamy się podczas obiadów i spacerów - powiedziała "Super Expressowi" jedna z osób mieszkających w placówce.

Marlena Milwiw

Marlena MilwiwMarlena Milwiw Fot. Bartłomiej Sowa / Agencja Wyborcza.pl

To aktorka, która ma na koncie role w takich produkcjach, jak: "Wyjście awaryjne", "Och, Karol", "Warto kochać" czy "Jak być kochaną". Zagrała też w "Świecie według Kiepskich" czy "Pierwszej miłości". Na szklanym ekranie po raz ostatni mogliśmy zobaczyć ją w 2011 roku. To wówczas zagrała epizod w serialu "Licencja na wychowanie". Kobieta od lat jest na emeryturze, aktualnie ma 91 lat. Prywatnie to babcia Aleksandra Barona, który bywa w Skolimowie, by spędzać z nią czas. 

Andrzej Szopa

Andrzej SzopaAndrzej Szopa fot. AKPA

Andrzej Szopa ma na koncie wiele ról. Zagrał m.in. w takich filmach, jak: "Wielki Szu", "Cześć, Tereska", czy "Żurek". Jego ostatnią rolą była ta w "Carte Blanche" (film trafił do kin w 2015 roku). Aktor mieszka w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie od sześciu lat. Jest niepełnosprawny i porusza się na wózku. W 2021 roku żona artysty pokazała, w jakich warunkach ten żył w Skolimowie. Odwiedziła go wówczas po roku izolacji, gdyż z powodu pandemii wizyty przez długi czas nie były możliwe. Zdjęcia wywołały burzę w sieci. 

Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ

Anna Majcher

Anna MajcherAnna Majcher KAPiF.pl / KAPiF.pl

Anna Majcher jest prawdopodobnie najmłodszą pensjonariuszką Dom Artysty Weterana w Skolimowie. W sierpniu 2022 roku skończyła 60 lat. Wystąpiła w takich produkcjach, jak: "Pan Samochodzik i niesamowity dwór", "Wirus" czy "Quo vadis". W 2021 roku zagrała w filmie "Powrót do tamtych dni". Widzowie pamiętają ją także z szeregu ról w spektaklach Teatru Telewizji. 

Zofia Kucówna

Zofia KucównaZofia Kucówna KAPIF

Zofia Kucówna może pochwalić się bogatą filmografią. Zagrała w takich produkcjach, jak: "Spirala", "Syzyfowe prace", czy "Egzamin z życia". W 2009 roku widzowie mogli zobaczyć ją w "Domu nad rozlewiskiem", a w 2021 roku w "Barwach szczęścia". Aktorka przez lata była związana z Teatrem Powszechnym. Występowała też w licznych spektaklach Teatru Telewizji. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.