Król Karol III wystawił na sprzedaż konie królowej Elżbiety II. Jest komentarz rzecznika

Król Karol III wystawił cenne konie królowej Elżbiety II na sprzedaż. Rzecznik uspokaja i mówi, że to całkowicie normalne.

Królowa Elżbieta II od najmłodszych lat była wielką miłośniczką koni. Już w wieku trzech lat rozpoczęła naukę jazdy konnej, a podczas pandemii widywano ją relaksującą się na grzbiecie ukochanego wierzchowca w okolicach pałacu. Monarchini interesowała się również wyścigami i chętnie pojawiała się na derbach. W sieci pojawiło się między innymi nagranie, na którym można było zobaczyć, jak cieszyła się z wygranej jednego z królewskich rumaków. Krok króla Karol III może więc nieco dziwić.

Zobacz wideo Jakim królem będzie Karol III?

Król Karol III sprzeda konie królowej Elżbiety II

Elżbieta II za życia hodowała nie tylko corgi, ale i konie wyścigowe, które odnosiły liczne sukcesy. W poniedziałek 24 października dom aukcyjny Tattersalls w Newmarket poinformował, że król Karol III wystawił na sprzedaż 14 rumaków. Wśród nich znalazł się Love Affairs trenowany przez Clive'a Coxa, który wygrał w gonitwie na dwa dni przed śmiercią monarchini. Nowy władca pozbędzie się również zwycięzcy 100 królewskich wyścigów o imieniu Just Fine, na którym jeździł Sir Michael Stoute.

Rzecznik domu aukcyjnego zapewnia, że krok poczyniony przez króla Karola III nie świadczy o tym, że królewskie konie przestaną brać udział w wyścigach. Co roku wystawiali zwierzęta na sprzedaż i jest to całkowicie normalne wśród właścicieli i hodowców.

Królowa miała własne klacze stadne, hodowała je i sprzedawała. Nie można zatrzymać ich wszystkich. Właściciele co roku to robią - mówi rzecznik Tattersall's Jimmy George.

Królowa Elżbieta odziedziczyła stadninę hodowlaną Royal Stud po ojcu Jerzym VI. Zwierzęta były dla niej odskocznią od codziennych obowiązków. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.