Maciej Musiał wspomina pracę z Franciszkiem Pieczką. Ujawnił treść listu od wybitnego aktora

Maciej Musiał w poruszającym poście na Instagramie wspomina zmarłego Franciszka Pieczkę. Wyznał, że myślał o odnowieniu kontaktu, jednak nie zdążył.

W piątek 23 września w wieku 94 lat zmarł wybitny polski aktor, kawaler Orderu Orła Białego, Franciszek Pieczka. Był znany z ról w filmach: "Syzyfowe prace", "Quo vadis" czy "Requiem" oraz w kultowych serialach: "Czterej pancerni i pies" i "Ranczo". Przyczyna śmierci nie jest jeszcze znana. Wiele gwiazd we wzruszających wpisach pożegnała aktora, m.in. jako pierwszy Tadeusz Deszkiewicz, aktorzy z "Rancza" Bogdan Kalus i Ilona Ostrowska, Marzena Rogalska, a także Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Teraz hołd zmarłemu oddał Maciej Musiał, który grał z aktorem w serialu "Hotel pod żyrafą i nosorożcem".

Zobacz wideo Kożuchowska o Łepkowskiej: Każdemu trzeba dać szansę na to, by się poprawił

Maciej Musiał żegna Franciszka Pieczka. Wyznał czego nie zdążył zrobić 

Śmierć Franciszka Pieczki wstrząsnęła całym środowiskiem artystycznym. Wiele aktorów przesłało kondolencje. W najnowszym poście Maciej Musiał także wspomniał zmarłego. Napisał o pracy z Pieczką, a także dodał, że miał w planach odezwać się do niego, jednak nie zdążył.

Pan Franciszek Pieczka. Gdy miałem osiem lat, spędziliśmy wspólnie pół roku na planie serialu "Hotel pod żyrafą i nosorożcem". Miałem zaszczyt grać jego wnuczka. Pan Franciszek był wspaniałym człowiekiem - pełnym ciepła, życzliwości i czułości. Wiele razy myślałem, żeby napisać do niego list, nawiązać kontakt po latach. Nie zdążyłem. Śpieszmy się - napisał w poście.
 

Maciej Musiał opublikował kilka kadrów z planu serialu, na których widać, jak starszy aktor opiekuje się młodszym kolegą z branży. Dodał także zdjęcie listu, który napisał do niego Franciszek Pieczka.

Będziesz na pewno, bo już zaczynasz nim być, rzetelnym aktorem. Dzięki ci mój kolego za miłą współpracę przy serialu "Hotel pod...". [...] Byłeś najsympatyczniejszą osobą na planie filmu.

Joanna i Krzysztof Ibiszowie wrzucili urocze zdjęcie syna. 'Minął tydzień'Joanna i Krzysztof Ibiszowie opublikowali urocze zdjęcie syna. "Minął tydzień"

Redakcja Plotka składa kondolencje całej rodzinie Franciszka Pieczki.

Więcej o: