Księżniczka Charlotte zerwie z tradycją podczas pogrzebu królowej? Chodzi o żałobną kreację

Wiadomo, że książę George i księżniczka Charlotte pojawiają się z rodzicami na państwowym pogrzebie królowej Elżbiety. Nie będzie im towarzyszył najmłodszy z rodzeństwa książę Louis. Pojawiły się spekulacje na temat kreacji księżniczki Charlotte.

Na 19 września szczegółowo zaplanowano pogrzeb królowej Elżbiety. Ma odbyć się oficjalna procesja, godzinne nabożeństwo w Opactwie Westminsterskim, w których wezmą udział światowi przywódcy, a potem ciało królowej spocznie w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze. Do samego końca nie było wiadomo, czy dzieci księcia Williama i księżnej Kate wezmą udział w historycznej ceremonii. Książę George i księżniczka Charlotte zdaniem rodziny, mają być gotowi emocjonalnie, aby po raz ostatni pożegnać prababkę. Jak uważa specjalista od spraw królewskiej mody, księżniczka ma odejść od tradycyjnego stroju żałobnego. W czym się pojawi? 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Księżna Diana łamała królewski protokół. W tych sytuacjach nic dla niej nie znaczył

Zobacz wideo "Wszyscy wiedzieliśmy, że to nieuniknione, ale nagłość tej śmierci nas zszokowała". Atmosfera w Londynie po śmierci królowej

Jak będzie ubrana księżniczka Charlotte na pogrzeb królowej? Ma zrezygnować z tradycji 

Jak zasugerowała Miranda Holder, specjalista ds. mody w rozmowie z "Daily Mirror", księżniczka Charlotte podczas państwowego pogrzebu monarchini może zrezygnować z czarnej stylizacji. Holder jest zdania, że arystokratka nie pojawi się ubrana od stóp do głów w czerni, a może mieć jedynie element stylizacji nawiązujący do smutnej okazji. 

Kate przez lata zrywała z tradycją na kilku poziomach i wyznaczała trendy dla nowocześniejszej monarchii. Więc to będzie interesujące móc zobaczyć, czy zdecydują się na pełną czerń, lub tylko czarne elementy, jak czarne akcesoria, może opaska na głowę - zastanawiała się ekspertka modowa.

ZOBACZ: Tyle Wielka Brytania wyda na pogrzeb królowej. Podatnicy złapią się za głowę

Miranda dodała, że książeczka może pojawić się w stylizacji o ciemnym kolorze, niekoniecznie musi być to czerń, a w dalszym ciągu będzie wyglądać stosownie, a całość będzie prezentowała się delikatniej ze względu na jej wiek. 

Więcej zdjęć księżniczki Charlotte znajdziecie w naszej galerii na górze strony. 

królowa małżonka Camilla, królowa Elżbieta IICamilla wspomina zmarłą monarchinię. "Miała wspaniałe poczucie humoru"

Jak przypomniała ekspertka, księżna Kate podczas pogrzebu księcia Filipa wystąpiła w czarnej sukience w białe kropki. Jednak biorąc pod uwagę powagę tego wydarzenia, Miranda uważa, że księżna tym razem zdecyduje się na czerń. Książę George, który starszy od siostry, prawdopodobnie będzie ubrany bardziej formalnie, niż księżniczka. 

Więcej o: