To już pewne. Wiadomo, czy dzieci księcia Williama i księżnej Kate wezmą udział w pogrzebie królowej

Księżna Kate i książę William twierdzą, że ich starsze pociechy są gotowe emocjonalnie na to, by wziąć udział w pogrzebie królowej Elżbiety II. A co z małym Louisem?

Pogrzeb królowej Elżbiety II zaplanowany jest na 19 września. Niemal do samego końca nie było pewne, czy wezmą w nim dzieci księżnej Kate i księcia Williama. Jak donosił Daily Mail, pałacowi doradcy mieli naciskać, by w uroczystości wziął udział książę George, co miałoby zapewnić poddanych o ciągłości sukcesji. Już wiadomo, jaką decyzję podjęli rodzice maluchów. 

Zobacz wideo Pożegnanie królowej. Morze kwiatów i listów w hołdzie dla Elżbiety II

Królowa Elżbieta II Mateusz Damięcki Katarzyna ZielińskaGwiazdy żegnają królową Elżbietę II. Dla niektórych to był prawdziwy cios

Pogrzeb królowej. Czy prawnuki monarchini będą na pogrzebie?

Okazuje się, że w ceremoniach pogrzebowych będą uczestniczyć dziewięcioletni książę George oraz siedmioletnia księżniczka Charlotte. Najmłodszy syn księżnej i księcia Walii - czteroletni książę Louis pozostanie w tym czasie w domu. Informację tę - jak podaje Daily Mail - potwierdzono wieczorem 18 września. Informator serwisu utrzymuje, że miała to być "zbiorowa decyzja rodzinna". 

Jako rodzice długo i intensywnie zastanawiali się, czy ich dzieci powinny im towarzyszyć. Oczywiście mały Louis jest za młody, ale myślą, że George i Charlotte sobie z tym poradzą - czytamy.

Książę George i księżniczka Charlotte pojadą samochodem wraz z matką i królową małżonką Camillą do Opactwa Westminsterskiego. To właśnie tam odbędzie się godzinne nabożeństwo pogrzebowe z udziałem światowych przywódców, głów państw, członków rodziny królewskiej i zagranicznych dygnitarzy. Później dzieci dołączą do procesji, by wraz z innymi żałobnikami iść za trumną. Na czele procesji ma być król Karol oraz jego żona Camilla. Następnie za nimi będą szły młodsze dzieci królowej Elżbiety - księżniczka Anna i jej mąż wiceadmirał Sir Tim Laurence, książę Andrzej, książę Edward i jego żona Sophie, hrabina Wessex. Dopiero za nimi pojawią się książę i księżna Walii wraz z dwójką najstarszych dzieci. Później za nimi pojawią się książę Harry i Meghan Marke. 

Więcej o: