To zmieni się po śmierci królowej Elżbiety II. Hymn, banknoty. To nie wszystko

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku. Jej śmierć przyczyni się do wielu zmian nie tylko w monarchii, ale także w życiu zwykłych Brytyjczyków. Zmiana słów hymnu to nie jedyny problem.

8 września 2022 roku o godzinie 19:30 naszego czasu ogłoszono, że najdłużej panująca monarchini Wielkiej Brytanii, królowa Elżbieta II, odeszła w wieku 96 lat. Oficjalną informację opublikowano na stronie Pałacu Buckingham. Nie wszyscy mogą sobie zdawać sprawę z faktu, że ten przełomowy moment w historii monarchii brytyjskiej wiążę się także z szereg zmian, które muszą zostać przeprowadzone. Wszystkie formalności związane z nowymi monetami, a nawet hymnem narodowym będą przekształcane w ciągu najbliższych dni i miesięcy.

Zobacz wideo Królowa Elżbieta II opublikowała swojego pierwszego posta na Instagramie

Zmiany po śmierci królowej Elżbiety II są nieuniknione. Niektóre z nich będą spektakularne

Rok po śmierci królowej Elżbiety II zgodnie z tradycją odbędzie się oficjalna koronacja jej syna, księcia Karola, który będzie nosił imię Karol III. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ. Później, kiedy zostanie władcą Wielkiej Brytanii, to będzie musiała powstać nowa waluta, a wizerunek królowej Elżbiety II na monetach i banknotach zostanie zastąpiony wizerunkiem nowego króla Karola III. Oprócz tego zmiany nastąpią także w słowach hymnu narodowego Zjednoczonego Królestwa. Werset ze słowami: "Boże, chroń królową" zostanie przekształcony na "Boże, chroń króla". Kolejne do wymiany będą także znaczki pocztowe, mundury służb porządkowych oraz paszporty.

Zobacz też: Dziennikarze musieli ogłosić śmierć królowej Elżbiety II. Chwytające za serce reakcje

Królowa Elżbieta II nie żyje

Informację o śmierci królowej Elżbiety II przekazali jako pierwsi dziennikarze BBC News, Pałac Buckingham i oficjalne media Royal Family. Z oświadczenia można było wyczytać, że po 70 latach panowania królowa Elżbieta II zmarła w spokoju po południu.

Zmarła spokojnie w Balmoral, dziś po południu. Król i Królowa Małżonka pozostaną dziś wieczorem w Balmoral, a jutro wrócą do Londynu - można wyczytać w komunikacie Pałacu Buckingham.

Elżbieta II była najdłużej panującą władczynią w historii Zjednoczonego Królestwa - rządziła nim przez 70 lat.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.