Księżna Kate i książę William wysłali George'a na dzień próbny do nowej szkoły. Wiadomo, jak zareagowali uczniowie

Ośmioletni książę George odwiedził z rodzicami jedną z placówek, w której być może będzie się uczył w przyszłości. Padło na mniej prestiżową szkołę.

Więcej doniesień na temat brytyjskiej rodziny królewskiej przeczytasz w tekstach na Gazeta.pl

Książę George miał dzień próbny w jednej ze szkół. Jak donosi Daily Mail, chłopiec świetnie odnalazł się wśród rówieśników, co oznacza, że prawdopodobnie księżna Kate i książę William podejmą decyzję o zapisaniu go do tej placówki. 

Zobacz wideo Dziś to uznani władcy, ale kiedyś byli royal babies

'Złotopolscy'. Tak wyglądają główni aktorzy po latachZobaczcie, jak zmienili się aktorzy "Złotopolskich". To już 25 lat od premiery

Książę George udał się do szkoły na dzień próbny. Wszystko przebiegło zgodnie z planem

Książę William i księżna Kate stanęli przed nie lada wyzwaniem. Są na etapie zastanawiania się, gdzie posłać swojego najstarszego syna. Wiadomo, że zależy im na tym, by szkoła oferowała gamę możliwości w kwestii rozwijania zainteresowań chłopca.

Zobacz też: Książę George ma problemy w szkole. Ale afera! Księżna Kate nie może sobie z tym poradzić

Jak donosi Daily Mail, placówka, którą odwiedziła książęca para z synem, zorganizowała specjalny dzień próbny. Ośmiolatek miał więc szansę sprawdzić, jak czuje się w budynku, na zajęciach i wśród rówieśników. Informator gazety donosi także, że nauczyciele odetchnęli z ulgą, gdy zobaczyli, że pochodzenie chłopca nie stanowiło problemu i nikt nie traktowali go inaczej, bo prawdopodobnie nawet nie wiedzieli, że mają do czynienia z księciem. W grupie zachowywał się swobodnie. Podobno jeśli placówka spodoba się Williamowi i Kate, poślą do niej także dwójkę pozostałych dzieci. 

Chociaż placówka ma kilkoro dzieci z zamożnych rodzin, nie jest ona tak popularna jak szkoła Ludgrove w Berkshire, do której chodził William czy Marlborough College, do której uczęszczała Kate.

Więcej o: