Irlandka poślubiła swojego kuzyna. Na weselu bawiło się całe miasteczko. Tego nie da się odzobaczyć

W Irlandii cyganka poślubiła swojego kuzyna. Wcześniej rodzina pana młodego musiała zapłacić rodzicom panny młodej co najmniej 40 tysięcy funtów. Niezwykle huczne wesele zostało przedstawione w telewizji.

Więcej informacji i ciekawostek ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Chantelle Kielly jest 18-letnią cyganką mieszkającą w południowo-zachodniej Irlandii. Kobieta niedawno poślubiła swojego kuzyna Jima. Wesele, na którym bawili się wszyscy mieszkańcy miasteczka Rathkeale, obfitowało w wiele niesamowitych kulturowych zwyczajów.

Zobacz wideo Przypominamy tańce na weselu Joanny Opozdy i Antka Królikowskiego

Irlandka poślubiła swojego kuzyna

Tradycyjne rodziny cygańskie spędzają aż dziesięć miesięcy w roku w podróży. W grudniu wracają do domu na sezon ślubny, co zostało przedstawione w programie "My Big Fat Gypsy Wedding". W jednym z ostatnich odcinków zaprezentowana została historia Chantelle Kielly, która poślubiła swojego kuzyna. Rodzina pana młodego wcześniej była zobowiązana do zapłacenia rodzicom panny młodej posagu w wysokości co najmniej 40 tys. funtów. Pokazane wesele należało do tych, których nie sposób w żaden sposób zapomnieć. Suknia Chantelle była zdobiona kryształami, mającymi symbolizować ciągłą podróż.

Chantelle KiellyChantelle Kielly screen youtube.com

Panna młoda miała do dyspozycji aż siedem druhen. Natomiast Jim poszedł na całość i do swojej listy weselnej dopisał 73. mężczyzn. Zresztą, jak przekonali się widzowie "My Big Fat Gypsy Wedding", zaproszone na uroczystość zostało dosłownie całe miasteczko Rathkeale.

W Irlandii małżeństwo w rodzinie jest legalne

W Wielkiej Brytanii i Irlandii małżeństwo z kuzynami jest legalne. Takie pary są popularne w szczególności wśród podróżniczych rodzin cygańskich. Chociaż prawo zezwalające na ten proceder od lat budzi kontrowersje, to na razie nie wydaje się, by miało zostać zmienione. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Новини з України - Ukrayina.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.