Wyszło na jaw, jak królowa Elżbieta II zachowywała się po pogrzebie księcia Filipa. "Pomogłam jej zdjąć płaszcz i kapelusz"

Wkrótce ukaże się książka "The other side of the coin" autorstwa Angeli Kelly, asystentki, doradczyni i garderobiany Elżbiety II. Bliska przyjaciółka królowej wraca w niej m.in. do przykrych wydarzeń z dnia pogrzebu księcia Filipa.

Więcej o brytyjskiej rodzinie królewskiej przeczytasz na Gazeta.pl.

Angela Kelly to bliska przyjaciółka i zaufana doradczyni brytyjskiej królowej. W książce "The other side of the coin" podzieliła się szczegółami związanymi z prywatnym życiem Elżbiety II. Wspomniała także o wyjątkowo trudnym czasie dla monarchini - dniu pogrzebu księcia Filipa. Powierniczka wyjawiła, że królowa nie odzywała się do nikogo i chciała być sama ze swoimi myślami. 

Zobacz wideo Królowa Elżbieta pokroiła tort mieczem

Angela Kelly jako pierwszy członek królewskiego personelu otrzymała zgodę Elżbiety II na wydanie książki

Tuż po ceremonii pożegnalnej, która była ograniczona restrykcjami z powodu COVID-19, Elżbieta II udała się do prywatnego apartamentu na zamku Windsor. Towarzyszyła jej wówczas Angela Kelly. Kobieta ujawni w swojej książce, co działo się po pogrzebie małżonka królowej.  

Pomogłam jej zdjąć płaszcz i kapelusz. I nie padły żadne słowa. Następnie królowa poszła do salonu, zamknęła za sobą drzwi i została sama ze swoimi myślami.

Księżniczka BeatryczkeKsiężniczka Beatrycze nie mogła opanować emocji. Starała się ukryć za śpiewnikiem

Asystentka Elżbieta II wspomina także bardzo wzruszający moment. Personal królewski wyszedł oddać hołd, gdy trumna księcia Edynburga opuszczała zamek. 

Paziowie, kucharze, pokojówki, lokaje i pracownicy zamku stali na baczność, gdy trumna księcia Edynburga została starannie umieszczona na Land Roverze. Można było zobaczyć wyraz smutku na twarzach wszystkich, widząc tak wspaniałego i szanowanego mężczyznę odbywającego swoją ostatnią podróż. Jestem pewna, że ich myśli były skierowane do królowej, wiedząc, że straciła męża i najlepszego przyjaciela. Naród podzielił smutek, a ich serca zwróciły się do Jej Królewskiej Mości".

Książka Angeli Kelly ukaże się w przyszłym miesiącu, ale jej fragmenty zostały opublikowane w odcinkach przez magazyn "Hello!". Kobieta jest osobistą doradczynią monarchini i jej starszą garderobianą od blisko 30 lat. Jako pierwszy członek królewskiego personelu otrzymała zgodę królowej na wydanie książki.

Królowa ElżbietaKrólowa Elżbieta napisała do księcia Filipa list. Złożyła go na trumnie

Więcej o: