Znany reżyser Xawery Żuławski usłyszał zarzuty

W połowie października media donosiły o tym, że podczas zatrzymania do rutynowej kontroli Xawerego Żuławskiego, policja znalazła przy nim marihuanę. Teraz reżyser usłyszał zarzuty.

Więcej o najnowszych wydarzeniach z kraju, przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Policja przekazała do warszawskiej prokuratury informację o zatrzymaniu, ta zaś podjęła dalsze czynności. W ich wyniku Xaweremu Żuławskiego przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających. To jednak nie wszystko.

Zobacz wideo Biejat: Chcemy, żeby policja broniła obywateli, a nie występowała przeciwko nim

Xawery Żuławskiego usłyszał zarzuty

Twórca "Pitbulla" i "Wojny polsko-ruskiej" został zatrzymany 15 października w Wawrze. Funkcjonariusze znaleźli przy nim 1,05 grama marihuany.

Xaweremu Żuławskiemu został przedstawiony zarzut posiadania środków odurzających w postaci marihuany w ilości 1,05 grama, tj. o czyn z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W toku postępowania powołano biegłego w celu ustalenia, czy podejrzany kierował samochodem pod wpływem środków zabronionych przez ustawę - powiedziała serwisowi Pomponik Katarzyna Skrzeczkowska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Media przypominają o wcześniejszych konfliktach z prawem reżysera. 15 maja 1993 roku Xawery Żuławskiego spowodował wypadek samochodowy. Filmowiec wracał do Warszawy z planu filmowego w Łodzi. Prowadzony przez niego fiat 126p uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia zmarła jego ówczesna partnerka Barbara Kosmal, córka aktorki Barbary Brylskiej. Xawery Żuławskiego został natomiast niegroźnie ranny. Niejednokrotnie wspominał później, że było to dla niego bardzo bolesne przeżycie i do dziś mierzy się z wyrzutami sumienia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.