Syn Lecha Wałęsy ma pokaźny majątek. Luksusy? Mało powiedziane. Tabloid zapytał, czy wesprze bezrobotnego tatę

Jarosław Wałęsa udostępnił oświadczenie majątkowe. Papiery wartościowe, luksusowy samochód czy odprawa z Parlamentu Europejskiego to tylko część jego majątku. Polityk pomoże ojcu w trudnym momencie?

Lech Wałęsa przyznał publicznie, że ma problemy finansowe. Przez pandemię odwołano jego zagraniczne wykłady, w efekcie czego były prezydent nie był w stanie dorobić do emerytury, która wynosi ok. sześciu tysięcy złotych. Na skromne oszczędności z pewnością nie narzeka syn polityka, Jarosław Wałęsa. Mężczyzna udostępnił publicznie swoje oświadczenie majątkowe, a jeden z tabloidów wprost zapytał, czy pomaga ojcu.

Zobacz wideo Pamiętacie historyczne przemówienie prezydenta?

Syn Lecha Wałęsy ma pokaźny majątek. Luksusy? Mało powiedziane. Tabloid zapytał, czy wesprze bezrobotnego tatę

Jarosław Wałęsa zainspirował się karierą swojego ojca i również został politykiem. Właśnie dlatego jego oszczędności muszą zostać udostępnione publicznie. Z jego oświadczenia majątkowego dowiadujemy się, że syn byłego prezydenta żyje na bardzo wysokim poziomie. Zgromadził ok. 145 tys. zł oszczędności oraz papiery wartościowe na kwotę niemal 2,4 mln zł. Tylko w 2020 roku w Sejmie zarobił ponad 130 tys. zł, a do tego otrzymał ponad 215 tys. zł odprawy z Parlamentu Europejskiego. Jarosław jeździ drogim mercedesem GLC z 2016 r.

Bartłomiej M. zatrzymanyAktor i były prezenter Bartłomiej M. usłyszał zarzut gwałtu na trzech nastolatkach

"Super Express" postanowił skontaktować się z politykiem i wprost zapytać, czy jego aktualnie bezrobotny ojciec może liczyć na wsparcie syna. Jarosław Wałęsa nie był jednak zbyt rozmowny.

Nie komentuję takich rzeczy - stwierdził.

W programie Kuby Wojewódzkiego Lech Wałęsa mocno podkreślił, że potrzebuje zastrzyku gotówki.

Do tego czasu najważniejsze były dla mnie polityka, pieniądze. Te pieniądze do mnie same przychodziły. Teraz moja sytuacja jest gorsza i zaczyna mi brakować, dlatego potrzebuję trochę dorobić.

Macie jakiś pomysł, czym mógłby zająć się były prezydent?

Lech Wałęsa z żonąLech Wałęsa chciałby pomóc biednym, ale najpierw musi zapytać się żony

Więcej o: