Książę Filip spocznie na stałe w innym miejscu. Trumna z ciałem zostanie przeniesiona. Jeden "warunek"

17 kwietnia odbyła się uroczystość pogrzebowa księcia Filipa. Mąż królowej Elżbiety II został pochowany w Kaplicy św. Jerzego w Windsorze. To nie jest jednak ostateczne miejsce jego spoczynku, a trumna zostanie przeniesiona.

17 kwietnia odbył się pogrzeb księcia Filipa, w którym brali udział wyłącznie najbliżsi członkowie rodziny zmarłego. Kameralna uroczystość miała miejsce w Kaplicy św. Jerzego w Windsorze, a trumna z ciałem została złożona w znajdującej się tam krypcie. Mąż królowej Elżbiety II spocznie jednak na stałe w innym, bardziej zaszczytnym miejscu. Na oficjalne przeniesienie trzeba poczekać aż do zaistnienia smutnych dla Brytyjczyków okoliczności.

Pochówek księcia Filipa. Gdzie na stałe spocznie mąż królowej?

Według doniesień "The Telegraph" Królewska Krypta w Kaplicy św. Jerzego w Windsorze, w której został pochowany książę Filip, nie jest ostatecznym miejscem jego spoczynku. Trumna z ciałem zmarłego zostanie z czasem przeniesiona do Kaplicy Pamięci Króla Jerzego VI, w której znajdują się groby między innymi rodziców królowej Elżbiety II.

Kiedy nastąpi oficjalne przeniesienie szczątków księcia Edynburga? W momencie śmierci panującej aktualnie monarchini. Książę Filip spocznie wówczas obok swojej żony.

Książę Filip zmarł 9 kwietnia (zaledwie dwa miesiące przed setną rocznicą urodzin). Przypomnijmy, że ceremonia pogrzebowa została zorganizowana według jego wcześniejszych zaleceń. Uroczystość nie miała charakteru państwowego, a ze względu na pandemię koronawirusa brało w niej udział jedynie 30 członków rodziny królewskiej, w tym mieszkający na co dzień w Kalifornii książę Harry. Żałobnicy pojawili się na pogrzebie w eleganckich, czarnych garniturach i garsonkach, a ciało męża królowej złożono w trumnie z ekologicznej wełny.

Zobacz wideo Pozostawili po sobie spuściznę, która jest częścią naszej kultury!
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.