Reaktywacja zespołu Maanam. Muzycy wracają z nową nazwą i... starą wokalistką. "Znowu jesteśmy razem"

Muzycy z Maanam powracają na scenę z nową nazwą zespołu. Wybrali też nową-starą wokalistkę. Reaktywowany skład to teraz Ex Maanam. Kto będzie śpiewał w zespole zamiast Kory?

Po tym, jak w 2008 roku zespół Maanam przestał istnieć, pojawił się pomysł jego reaktywacji. Bez Kory projekt wydawał się trudny, jednak udało się uruchomić wówczas Złoty Maanam. Stworzył go Marek Jackowski, były mąż Kory. "Nowy-stary" zespół działał przez prawie sześć lat. Korę zastąpiła Karolina Leszko, którą muzycy wypatrzyli w "Szansie na sukces". Po śmierci Jackowskiego jednak w zespole nastąpiły kolejne roszady, wokalistka rozstała się z ekipą. Muzycy tworzący trzon zespołu zmienili nazwę na Ex Maanam.

Rafał MaślakRafał Maślak po wakacjach trafił na SOR. "Nie miałem już siły nic ze sobą zrobić"

Ex Maanam powraca na scenę

Kamil Sipowicz, mąż zmarłej Kory z początku nie chciał zgodzić się na używanie nazwy Maanam, ponieważ przed laty, na prośbę żony zastrzegł nazwę w Urzędzie Patentowym. Jednak rok po śmierci Kory muzycy doszli do porozumienia i uznali, że będą używać bardziej odpowiedniej nazwy - Ex Maanam.

Reaktywowano skład znany ze Złotego Maanamu. Do zespołu ponownie zaproszono Karolinę Leszko. Wokalistka znów zaśpiewa dawne piosenki Kory.

Wspólnie doszliśmy do wniosku, że razem najlepiej czujemy rock and roll i naszą współpracę powinniśmy kontynuować. Karolina jest tą wokalistką, którą Marek Jackowski - współtwórca legendarnej grupy Maanam - wybrał do zespołu Złoty Maanam. To wspaniała rekomendacja, sama w sobie. Niestety, nagła śmierć Marka zniweczyła jego plany współpracy z Karoliną oraz dawnymi muzykami zespołu Maanam, z którymi pracował przez ponad dwie dekady. To miał być "Złoty Maanam" - jak mówił Marek. Jako kierownik muzyczny zespołu, jestem przekonany, że osoba Karoliny, jej głos, charyzma, osobowość, talent, czasami nieprzewidywalność i spontaniczność a zarazem nieudawana autentyczność jest tym, czego potrzebuje i oczekuje zespół exMaanam - napisał na Facebooku Ryszard Olesiński z zespołu.
 

Agata RubikAgata Rubik musiała zamówić córce jedzenie do domu. "Powinna już sama coś umieć zrobić"

Z reaktywowania współpracy cieszy się także wokalistka. Karolina Leszko skomentowała powrót do zespołu na Facebooku:

Jeśli odchodząc zostawiasz serce, to tak na prawdę nigdy nie odchodzisz. Znowu jesteśmy razem i niebawem ukaże się nasz wspólny utwór. Trzymajcie się w tym okrutnym dla nas wszystkich czasie.

Zespół będzie grał m.in. dawne utwory zespołu Maanam. Skład to teraz: Karolina Leszko, Paweł Markowski, Ryszard Olesiński, Waldemar Dąże i Tomasz Kupiec.

Plotek już drugi raz przyłącza się do zbiórki organizowanej przez Stowarzyszenie mali bracia Ubogich i zbiera na koszyczki wielkanocne dla seniorów. Wesprzyjmy starsze, samotne osoby. Liczy się każda złotówka!

Więcej o: