Grzegorz Ciechowski zmarł 19 lat temu. Jego córka uczciła kolejną rocznicę śmierci ojca. Dodała poruszający wpis

22 grudnia 2001 roku w wieku 44 lat zmarł Grzegorz Ciechowski. Dziś mija 19. rocznica jego śmierci. Uczciła ją córka artysty, Weronika.

Grzegorz Ciechowski do tej pory uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych polskich muzyków. Był wszechstronny: śpiewał, komponował, pisał teksty, był producentem. Należał do grupy Republika, występował też jako Obywatel G.C. Do jego największych przebojów należą m.in. "Nie pytaj o Polskę" i "Tak... Tak... To Ja". Zmarł nagle, 22 grudnia 2001 roku, po przeprowadzonej w trybie nagłym operacji tętniaka serca.

Grzegorz Ciechowski i Bruno CiechowskiSyn Grzegorza Ciechowskiego zbiera pieniądze na wydanie filmu o słynnym tacie

Grzegorz Ciechowski zmarł 19 lat temu

Osierocił wtedy troje dzieci: Weronikę (ze związku z Małgorzatą Potocką) oraz Helenę i Bruna (ich matką jest Anna Wędrowska). W chwili śmierci artysty jego żona była w ciąży. Kilka miesięcy później urodziła się Józefina. Gdy zmarł, jego najstarsza córka chodziła do podstawówki. W wywiadach podkreślała, że miała najlepszego tatę na świecie, wyrażała też swój ból, że nie miała szansy na zbudowanie z nim relacji jako dorosła kobieta. Teraz ma 33 lata, niedługo zostanie mamą. 22 grudnia upamiętniła 19. rocznicę śmierci ojca. Dodała na Instagramie jego zdjęcie oraz napisała kilka słów:

Tata… Już 19 lat. A brakuje Cię każdego dnia - wyznała.

Weronika Ciechowska w 19. rocznicę śmierci ojcaWeronika Ciechowska w 19. rocznicę śmierci ojca Instagram.com/ weraciechowska

Weronika w zeszłym roku wzięła ślub. Nie zjawiło się na nim jej rodzeństwo. Po śmierci ojca ich kontakt się rozluźnił, niedawno uległ znacznemu pogorszeniu. Wszystko przez film dokumentalny "Obywatel Miłość", w reżyserii Wojciecha Skrobiszewskiego, męża drugiej żony muzyka. Przedstawiona została w nim historia miłości Ciechowskiego i Anny. Poruszono w nim także wątek Małgorzaty Potockiej, która miała utrudniać im wspólne życie.

Grzegorz Ciechowski, Weronika CiechowskaWeronika Ciechowska w ostatnim wywiadzie wspomniała ojca

Więcej o: