Jak księżna Kate uwiodła Williama? "Miała opracowaną strategię". Nie byle jaką. Specjalnie poszła na gorszą uczelnię

Księżna Kate długo czekała na oświadczyny księcia Williama. Ale okazuje się, że ironiczne komentarze prasy nie były najtrudniejszym fragmentem drogi, jaką musiała przejść. Strategia Kate trwała parę lat, ale jak widać, osiągnęła cel i jest żoną następcy tronu.

Historyk odpowiedzialny za produkcję "The Crown" opisał drogę, jaką Kate musiała przejść, by "usidlić" księcia Williama. Spontaniczna miłość niczym z komedii romantycznej? Nie tym razem. Księżna zrezygnowała nawet z nauki na lepszym uniwersytecie!

Kate "miała już upatrzone mieszkanie w Edynburgu"

Lacey to też autor książki "Bitwa braci: William i Harry - wewnętrzna historia rodziny w kłopotach". Opisał, jak Kate starała się wkraść w łaski młodego księcia Williama. Przypomnijmy - Middleton pochodziła z bardzo bogatej rodziny, jednak nie wywodziła się z wysokiego rodu. To mogło stanowić przeszkodę w ożenku z księciem, ale ambitna dziewczyna się nie zrażała.

książę William i książę Karolksiążę William i książę Karol (Mike Forster / Daily Mail / Rex Features / 2Mike Forster / Daily Mail / Rex Features/EAST NEWS

Kate podeszła do tego bardzo strategicznie - zapewnia Lacey. - Zrezygnowała z miejsca na jednym z najlepszych brytyjskich uniwersytetów w Edynburgu. Wybrała się do St.Andrews, który jest jednak na niższym poziomie. Była już nawet w mieście by wynająć mieszkanie, ale dowiedziała się, że William będzie się uczył na St. Andrews. William miał chodzić na historię sztuki, więc i ona tam się zapisała. Opóźniła własną edukację o rok ryzykując, że mogą nie przyjąć jej do St.Andrews. 

Po co to opóźnienie? Kate i William są z tego samego rocznika, ale przed wybraniem się na uczelnię wyższą książę zdecydował się na popularny w Stanach i Europie Zachodniej rok przerwy. Kate poszła w jego ślady, by mogli uczęszczać na te same kursy.

Zobacz wideo

Zastanawiacie się, dlaczego miałaby się nie dostać, skoro jej stopnie otwierały furtkę na lepsze uczelnie? Jak pisze Lacey, w roku, w kórym do St.Andrews szedł William, uczelnia otrzymała o 44 procent więcej zgłoszeń niż wcześniej!

William poznał Kate, ale nie spadła na niego miłość od pierwszego wejrzenia. Para przyjaźniła się, więc Kate musiała znowu wziąć sprawy w swoje ręce. Podczas uczelnianego pokazu mody przeszła po wybiegu w całkowicie prześwitującej sukience. I tak zaczęła się historia ich miłości.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.