Pamiętacie tę słynną scenę z "Kevina"? Reżyser zdradził, skąd wziął się w niej Donald Trump. "Wymusił na nas swój udział"

Wielbiciele świątecznego klasyka z pewnością pamiętają, gdy Kevin został sam w Nowym Jorku, gdzie spotkał... przyszłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. W jaki sposób Donald Trump dostał epizodyczną rolę w kultowym filmie?

Donald Trump skrywa wiele tajemnic. Jedną z nich przez wiele lat był sposób, w jaki znalazł się w obsadzie "Kevina samego w Nowym Jorku". Każdy, kto co roku powtarza maraton filmowy świątecznych klasyków na pewno pamięta, gdy mały Kevin pyta Trumpa o drogę do lobby w hotelu Plaza. Cała scena trwa zaledwie kilka sekund, a wywołała ogromny entuzjazm wśród fanów. W jaki sposób doszło do nakręcenia tego ujęcia?

Macaulay CulkinUwielbiany za rolę "Kevina samego w domu" Macaulay Culkin kończy 40 lat

Zobacz wideo Donald Trump czy Andrzej Duda? Odpowiada Karolina Pisarek

Słynna scena z Donaldem Trumpem wynikiem... upartego właściciela hotelu

Twórcy drugiej części filmu o przygodach Kevina marzyli, aby nakręcić kilka scen w słynnym nowojorskim hotelu "Plaza". Ówczesnym właścicielem ekskluzywnego lokum, był Trump, który zgodził się na nagrania pod jednym warunkiem. Donald koniecznie sam chciał wystąpić w światowym hicie i niejako wymusił na producentach swój udział. Nikt nie spodziewał się tego, co stało się potem.

Zgodziliśmy się więc umieścić Trumpa w filmie, a kiedy wyświetliliśmy go po raz pierwszy, wydarzyła się najdziwniejsza rzecz: ludzie wiwatowali, gdy na ekranie pojawił się Donald. Wtedy powiedziałem do montażysty: "Zostaw go w tym filmie. To chwila dla publiczności". Nie zmienia to faktu, że Trump naprawdę wymusił na nas swój udział w produkcji - skomentował reżyser filmu, Chris Columbus.

Kevin sam w domu"Kevin sam w domu". Ten szczegół zmienia całą fabułę. Mało kto zwraca na niego uwagę

Gdyby nie wiecznie uparty Donald Trump, właściwą drogę głównemu bohaterowi wskazałby ktoś inny. Tymczasem aktor wcielający się w najbardziej rozpoznawalnego Kevina ma na koncie scenę z 45. prezydentem USA, a Trump spełnił swoje marzenie o aktorskiej karierze.