Pierwsza żona Jana Englerta walczy z ciężką chorobą. Barbara Sołtysik trafiła do ośrodka. "Jej codzienność to strzępy obrazów"

Barbara Sołtysik była pierwszą żoną Jana Englerta. 78-letnia aktorka zmaga się z nieuleczalną chorobą.

Zanim Jan Englert wziął ślub z Beatą Ścibakówną, przez 33 lata był związany z aktorką Barbarą Sołtysik. Poznali się i pobrali jeszcze na studiach w PWST w Warszawie. Para doczekała się trójki dzieci: syna Tomasza oraz dwóch córek Katarzyny i Małgorzaty. Małżeństwo z ogromnym stażem zakończyło się jednak rozwodem w 1994 roku. Englert zakochał się w jednej ze swoich studentek, którą była znana dziś wszystkim Beata Ścibakówna. W 2000 roku na świat przyszła ich córka Helena, a para świętowała ostatnio 25. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Z okazji "srebrnego wesela" aktorka podzieliła się z fanami pamiątkowymi fotografiami ze ślubnej ceremonii.

Zobacz też: Jan Englert i Beata Ścibakówna świętują 25. rocznicę ślubu. Aktorka wrzuciła zdjęcia z ceremonii. Suknia skromna i szykowna

Pierwsza żona Jana Englerta nieuleczalnie chora. Przebywa w specjalistycznym ośrodku

Niestety, pierwsza żona Jana Englerta znów przechodzi przez trudny czas. Jak donosi "Życie na Gorąco", Barbara Sołtysik cierpi na nieuleczalną chorobę, która objawia się między innymi poważnymi problemami z pamięcią. Aktora przebywa obecnie w specjalistycznym ośrodku, gdzie zajmują się nią wykwalifikowani specjaliści:

To podstępna choroba. Dziś jej codzienność to strzępy obrazów, które rozmazują się w zakamarkach niepamięci. Przeszłość już nigdy jej nie dotknie. Nawet we wspomnieniach - czytamy na łamach gazety.

Sołtysik nie pojawia się już w produkcjach filmowych, jednak role w takich produkcjach "Dom" czy "Dziewczyna i chłopak" przyniosły jej ogólnopolską sławę. Widzowie ostatnio mogli podziwiać kunszt aktorski Sołtysik w serialu "Barwy szczęścia", gdzie wcielała się w postać Wandy Jeleń-Jastrzębskiej.

Zobacz wideo Doda opowiada o pracy z Janem Englertem i Beatą Ścibakówną
Więcej o: