Czy "Na Wspólnej" zniknie z ekranów telewizorów? Byłby to ogromny szok dla fanów serialu. Jednak ze względu na sytuację związaną z potrzebą zminimalizowania ryzyka zakażenia pracowników produkcji, trzeba brać pod uwagę każdą opcję. Nagrania zostały wstrzymane, a firma odpowiedzialna za tworzenie telenoweli rozwiązała umowy z aktorami. Komentarza w sprawie udzieliła Sylwia Gliwa. Wspomina o obciętych pensjach za wykonaną pracę.
Kryzys ekonomiczny sprawił, że również w branży medialnej szuka się możliwości na obcięcie kosztów produkcji. Przykładem jest międzynarodowe przedsiębiorstwo Fremantle, które jest odpowiedzialne za powstawanie serialu "Na Wspólnej". Właściciele podjęli decyzję o zmniejszeniu wynagrodzenia, a nawet o rozwiązaniu z aktorami umów o dzieło. Bez pracy zostali również ci artyści, którzy w obsadzie telenoweli gościli na stałe. Finansowy upadek serialu mocno przekłada się na życie prywatne gwiazd. Do sprawy w rozmowie z "Faktem" odniosła się Sylwia Gliwa, która od pierwszego odcinka wciela się w postać Moniki.
Postawiono nas pod ścianą. Firma Fremantle, która produkuje 'Na Wspólnej', rozwiązała z nami umowy o dzieło z dnia na dzień. Była nawet informacja, że jak nie podpiszemy rozwiązania umowy, nie dostaniemy wynagrodzenia za marzec. Firma, by przetrwać, musi się desperacko ratować. Dlatego okrojono nam wypłatę za poprzedni miesiąc mimo zrealizowania naszej pracy.
Czy realizatorzy serialu będą chcieli kontynuować współpracę po zminimalizowaniu zagrożenia?
W wypowiedzeniu jest napisane, że firma ma nadzieję na powrót do współpracy, gdy sytuacja w kraju się uspokoi, ale jak to będzie i na jakich warunkach, nie wiem - zdradza aktorka.
Producenci "Na Wspólnej" jeszcze nie zareagowali na doniesienia medialne o zwolnieniach i przerwie w nagraniach odcinków. Oświadczenie wydała jedynie stacja TVN.
Chcemy wrócić do realizacji nowych odcinków najszybciej, jak tylko będzie to możliwe. Po powrocie na plan zamierzamy kontynuować wszystkie wątki - poinformował Marcin Godlewski, pracownik biura prasowego stacji.
Będziecie tęsknić za serialem? W produkcji nie pojawi się już Michał Mikołajczak.
BWO
Dom Andrzeja Piasecznego ma nietypowy kolor. Wokalista zamieszkał na świętokrzyskiej wsi
Rozwód był dla niej ciosem. Dziś Bosacka zdradza nam, jak odważyła się zacząć od nowa
Gospodarstwo Andrzeja z Plutycz robi wrażenie. Wiadomo, ile hektarów posiada
Michał Kempa żegna się z widzami "Szkła kontaktowego". "Chciałem to zrobić na antenie"
Szokujące wyznanie Leszka Lichoty. "Zmieniłem pas i się ocknąłem na innym"
Ksiądz ujawnia kulisy udziału w "The Traitors". "Musiałem prosić o pozwolenie"
Córki Andrzeja są "przerażone". Szukają pomocy u króla
Pogrzeb Edwarda Linde-Lubaszenki. Na ceremonii pojawił się tłum żałobników
Robert Carradine nie żyje. Aktor zmarł w wieku 71 lat