Aktorzy "Na Wspólnej" zwolnieni. Sylwia Gliwa żali się na niższe wynagrodzenie. "Rozwiązano umowy z dnia na dzień"

"Na Wspólnej" towarzyszy widzom TVN-u już od 17 lat. Czy sympatycy serialu mogą obawiać się zakończenia jego emisji? Aktorzy zostali zwolnieni, a ich wynagrodzenie za wypracowany miesiąc obcięto. Do sprawy odniosła się Sylwia Gliwa, która od początku związana jest z produkcją.

Czy "Na Wspólnej" zniknie z ekranów telewizorów? Byłby to ogromny szok dla fanów serialu. Jednak ze względu na sytuację związaną z potrzebą zminimalizowania ryzyka zakażenia pracowników produkcji, trzeba brać pod uwagę każdą opcję. Nagrania zostały wstrzymane, a firma odpowiedzialna za tworzenie telenoweli rozwiązała umowy z aktorami. Komentarza w sprawie udzieliła Sylwia Gliwa. Wspomina o obciętych pensjach za wykonaną pracę. 

Zobacz wideo Fabuła

Aktorzy "Na Wspólnej" bez pracy i wypłaty

Kryzys ekonomiczny sprawił, że również w branży medialnej szuka się możliwości na obcięcie kosztów produkcji. Przykładem jest międzynarodowe przedsiębiorstwo Fremantle, które jest odpowiedzialne za powstawanie serialu "Na Wspólnej". Właściciele podjęli decyzję o zmniejszeniu wynagrodzenia, a nawet o rozwiązaniu z aktorami umów o dzieło. Bez pracy zostali również ci artyści, którzy w obsadzie telenoweli gościli na stałe. Finansowy upadek serialu mocno przekłada się na życie prywatne gwiazd. Do sprawy w rozmowie z "Faktem" odniosła się Sylwia Gliwa, która od pierwszego odcinka wciela się w postać Moniki. 

Postawiono nas pod ścianą. Firma Fremantle, która produkuje 'Na Wspólnej', rozwiązała z nami umowy o dzieło z dnia na dzień. Była nawet informacja, że jak nie podpiszemy rozwiązania umowy, nie dostaniemy wynagrodzenia za marzec.  Firma, by przetrwać, musi się desperacko ratować. Dlatego okrojono nam wypłatę za poprzedni miesiąc mimo zrealizowania naszej pracy. 

Sylwia GliwaSylwia Gliwa Instagram/ @nawspolnej_tvn

Czy realizatorzy serialu będą chcieli kontynuować współpracę po zminimalizowaniu zagrożenia?

W wypowiedzeniu jest napisane, że firma ma nadzieję na powrót do współpracy, gdy sytuacja w kraju się uspokoi, ale jak to będzie i na jakich warunkach, nie wiem - zdradza aktorka. 

Producenci "Na Wspólnej" jeszcze nie zareagowali na doniesienia medialne o zwolnieniach i przerwie w nagraniach odcinków. Oświadczenie wydała jedynie stacja TVN. 

Chcemy wrócić do realizacji nowych odcinków najszybciej, jak tylko będzie to możliwe. Po powrocie na plan zamierzamy kontynuować wszystkie wątki - poinformował Marcin Godlewski, pracownik biura prasowego stacji. 

Będziecie tęsknić za serialem? W produkcji nie pojawi się już Michał Mikołajczak.

BWO 

Więcej o:
Komentarze (49)
Aktorzy "Na Wspólnej" stracili pracę. Sprawę komentuje Sylwia Gliwa
Zaloguj się
 • Krzysztof Baranowski

  Oceniono 18 razy 16

  "To będzie szok dla fanów serialu"
  Jak na razie sądząc po płaczu jest to szok dla pani żalącej się. Cóż... W Polsce ludzie masowo tracą pracę. Zdecydowana większość nie zarabiała tyle aby móc sobie coś odłożyć na czarną godzinę więc są w czarnej, głębokiej dudzie. Dodatkowo janusze biznesu polubili zwolnienia dyscyplinarne więc sprawa się takim ludziom nie dość że komplikuje teraz to będą ponosić jej konsekwencje nawet wówczas, gdy o wirusie świat zapomni. Płacz tej pani przypomina mi nieco żalenie się gowina. Cóż... Są sytuacje w których swoje żale najlepiej jest stosownie przemilczeć i to jest właśnie jedna z takich sytuacji.

 • qurczak

  Oceniono 12 razy 12

  Zarejestrujcie się w PUP-ie, można przez internet.

 • amanda16

  Oceniono 15 razy 11

  Jak zwykle niektórzy celebryci mają ból d... że zarobia mniej, wstyd o tym mówić, gdy dookoła ludzie przezywaja prawdziwe dramaty.

 • warszawa34

  Oceniono 10 razy 10

  Współczuję, jak każdemu, kto traci zarobki, z tym, że bliższy kontakt z Państwem (obsadą serialu) chwytam dopiero teraz - w fazie wysokich zarobków (tj. Państwa zarobków) byliśmy daleko od siebie. Dlatego poza współczuciem proszę nie oczekiwać ode mnie znienacka zrozumienia i współodczuwania. A w przyszłości wróci zwykły świat i znowu Państwo będą zarabiać w jakimś serialu dziennie tyle, ile ja przez dwa tygodnie, a może i przez miesiąc. Cierpliwości.

 • Lolo Manlo

  Oceniono 8 razy 8

  Też straciłem pracę z dnia na dzień z powodu covid. Nie dostałem nawet grosza odprawy a o zaległe wynagrodzenie musiałem walczyć dwa tygodnie...

 • sally30

  Oceniono 7 razy 7

  Niech sie pani pocieszy że innych też zwalniają z dnia na dzień, witamy w realnym życiu, z ta różnicą że zapewne nie dostaje pani pensji w wysokości najniższej karajowej tj. 1920 zł za przepracowany MIESIĄC, (nie dzień )a niektórzy muszą za taką kwote przeżyć cały miesiąc

 • Bartek Froncz

  Oceniono 7 razy 7

  Może ta paniusia poda, ile brała za dzień zdjęciowy przed i ile weźmie teraz. Niejednemu, włos na głowie by się zjeżył.

 • wejsunek47

  Oceniono 9 razy 7

  nie będzie 10-20 tys co tydzień? no bidulki...... że też im nie wstyd robić takiego gniota i brać za to tyle kasy...

 • koronawirus_z_alpaki

  Oceniono 6 razy 6

  Rozbila mnie ta wiadomosc...rozbila.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX