Tak wygląda miejsce spoczynku Kobego Bryanta i jego córki Gianny. Jest bardzo kolorowe, a wokół posadzono kwiaty

7 lutego odbył się prywatny pogrzeb Kobego Bryanta i jego 13-letniej córki Gianny. Ceremonia miała miejsce na cmentarzu Pierce Brothers Westwood Village Memorial Park w Los Angeles.

Do tragicznego wypadku doszło 26 stycznia 2020 roku. Helikopter, którym lecieli Kobe Bryant, jego 13-letnia córka Gianna oraz siedem innych osób, rozbił się 40 mil od Los Angeles. Maszyna spadła na ziemię i stanęła w płomieniach. Wszyscy pasażerowie zginęli na miejscu.

Pogrzeb Kobego Bryanta

Śmierć legendy NBA wstrząsnęła całym światem. W piątek 7 lutego odbył się prywatny pogrzeb koszykarza i jego córki. Oboje zostali pochowani na cmentarzu w Los Angeles. Amerykańcy fotoreporterzy pokazali ich miejsce spoczynku, które pełne jest kolorowych kwiatów. Ludzie z całego świata codziennie je odwiedzają, by oddać hołd legendzie NBA.

Kobe Bryant miejsce spoczynkuKobe Bryant miejsce spoczynku Bauer-Griffin / SplashNews.com / (Bauer-Griffin / SplashNews.com/East News

Natomiast oficjalne pożegnanie zaplanowane jest na 24.02.2020 roku. Wybrany dzień nie jest przypadkowy. 24 lutego drużyna Lakersów nie ma zaplanowanego żadnego meczu, dodatkowo Kobe Bryant zawsze grał z numerem 24, a Gianna na boisko wychodziła z numerem 2. Pozostałe ofiary katastrofy - John Altobelli, Keri Altobelli, Alyssa Altobelli, Sarah Chester, Payton Chester, Christina Mauser i pilot Ara Zobayan - również zostaną uhonorowane podczas wydarzenia. Cały przychód z biletów zostanie przekazany na konto fundacji sportowej Mamba & Mambacita.

Zobacz wideo Niewyjaśnione śmierci gwiazd:

Kobe Bryant opuścił swoją żonę Vanessę Bryant i trzy córki - Natalię, Biankę i Capri. Mimo upływu czasu Vanessa nadal nie może pogodzić się z utratą męża i córki, o czym często pisze w mediach społecznościowych.

W ostatnim poście złożyła życzenia z okazji dnia zakochanych swojej wiecznej walentynce Kobiemu i ukochanej córce Gigi.

BO

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.