Meghan Markle posądzona o plagiat. Skopiowała przemowę pierwszej damy Stanów Zjednoczonych?

Brytyjskie media starają się udowodnić, że Meghan Markle znowu popełniła ogromny błąd. Tym razem poszło o jej wystąpienie w 2015 roku. Miała wtedy splagiatować przemowę żony prezydenta Roosevelta z 1951 roku.

Meghan Markle wiedzie szczęśliwe życie w "złotej klatce" w Kanadzie, jednak brytyjskie media znowu starają się jej dopiec. Tym razem posądzają ją o plagiat przemowy żony byłego prezydenta USA Franklina Delano Roosevelta. Żona księcia Harry'ego miała skopiować fragmenty z przemowy wygłoszonej w 1951 roku. 

Megxit przykrył Brexit. Książę Harry i Meghan Markle idą na swoje. Jak bardzo uderzą w biznes royalsów?

Meghan Markle splagiatowała przemowę?

W 1951 roku była pierwsza dama USA Eleanor Roosevelt wygłosiła przemówienie na temat pokoju w audycji "Voice of America". Stany Zjednoczone w tym czasie toczyły wojnę z Koreą. Audycja była nadawana 11 listopada, czyli w Dniu Pamięci obchodzonym na cześć poległych w wojnach żołnierzy. Roosevelt nawoływała do zaprzestania wojny. W swoim przemówieniu powiedziała następujące słowa:

Nie wystarczy mówić o pokoju. Trzeba w to wierzyć. I nie wystarczy w to wierzyć. Trzeba nad tym popracować - powiedziała Eleanor Roosevelt.

Meghan podczas konferencji podmiotu ONZ na rzecz Równości Płci i Wzmocnienia Kobiet w 2015 roku wygłosiła przemowę o sile kobiecości. Zmodyfikowała fragment mowy byłej pierwszej damy. Zamknęła ją tym samym cytatem, którego użyła Roosevelt. Zamieniła tylko słowo "pokój" na "równość".

Nie wystarczy po prostu mówić o równości. Trzeba w to wierzyć. Trzeba nad tym popracować. Pracujmy nad tym razem, zaczynając od teraz - zakończyła swoją przemowę Meghan Markle.

Przemowa Meghan Markle podczas ONZ Kobiet

 

Aktorka przed dołączeniem do rodziny królewskiej była ambasadorką kobiet w ONZ. Brytyjski serwis Express.co.uk twierdzi, że przemowa zawierała plagiat, bo Meghan w swoim wystąpieniu nie odniosła się do źródła, z którego pochodzą słowa kończące jej wykład.

Meghan Markle rzeczywiście nie podała źródła swojej wypowiedzi. Jednak nie do końca też była do tego zobowiązana - przemówienie Eleanor Roosevelt jest jednym z najważniejszych przemówień wszystkich pierwszych dam w Stanach Zjednoczonych, o czym Meghan, jako Amerykanka, bez wątpienia wiedziała. Co więcej, Meghan miała ponoć nawet rozważać nadanie imienia Eleanor swojej córce, gdyby ją urodziła - pani Roosevelt była znaną i cenioną obrończynią praw kobiet, co dobrze wpisywałoby się w feminizm żony księcia Harry'ego.

Nie sądzimy, że Meghan przejmie się tymi zarzutami. Zza oceanu docierają do nas kolejne wieści o tym, jak bardzo jest zachwycona życiem po megxicie. Aktualnie mieszka z mężem i synem w "fortecy", gdzie uprawia jogę i chodzi na długie spacery. 

Zagraniczne media dalej będą atakować Meghan mimo wszystko. Udowodnił to jeden wpis, który pokazał, jak różnią się tytuły brukowców o księżnej Kate i Meghan

DK

Więcej o:
Komentarze (16)
Meghan Markle posądzona o plagiat. Skopiowała przemowę pierwszej damy Stanów Zjednoczonych
Zaloguj się
 • Robert Stańczyk

  Oceniono 5 razy 3

  Nie moge w to uwierzyc, juz nie maja sie czego czepic, moze luksusowe ale przesrane jest takie zycie gdzie w kazdej minucie ktos patrzy ci na usta...

 • baby1

  Oceniono 5 razy 3

  Teraz to już nawet pierdnąć nie można, bo zaraz ktoś posądzi człowieka o plagiat.

 • boo-boo

  Oceniono 9 razy 3

  "Zagraniczne media dalej będą atakować Meghan mimo wszystko. Udowodnił to jeden wpis, który pokazał, jak różnią się tytuły brukowców o księżnej Kate i Meghan. "

  Napisały plotkowe tłuki, które są zawsze pierwsze do szczucia.

 • 1mzeta

  Oceniono 9 razy 3

  "Zagraniczne media dalej będą atakować Meghan mimo wszystko. Udowodnił to jeden wpis, który pokazał, jak różnią się tytuły brukowców o księżnej Kate i Meghan. "
  A wy plotkowe tłuki wiedziecie w tym prym.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 4 razy 2

  Kaczyński też plagiatuje przemówienia Gomułki ale nikt go nie oskarża.

 • hr.kalashnikoff

  Oceniono 9 razy -1

  Co tam jakaś skomuszała aktorka Holiłud. Wiadomo, że ptasi móżdżek. Pośmiewiskiem jest ten princ angielski fujara co z tą pokraką się ożenił.

 • i.l

  Oceniono 2 razy -2

  Harry, wracaj na Wyspę. To nie Twoja bajka

 • rikol

  Oceniono 11 razy -3

  Nikt chyba nie jest zaskoczony? Meghan zawsze podłącza się do cudzych inicjatyw i przypisuje sobie zasługi innych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX