Meghan Markle i księżna Kate są krytykowane w mediach tak samo? Jeden wpis pokazuje, co myśli o nich opinia publiczna

Meghan Markle i księżna Kate bardzo się od siebie różnią. Nie tylko wyglądem i życiorysem. Zupełnie inaczej piszą o nich media. Jeden wpis na Twitterze to podsumował.

Zachowania księżnej Kate i Meghan Markle są szeroko komentowane w mediach. Opinie na ich temat są skrajnie różne, bo żona księcia Williama to ta "idealna", zaś wybranka księcia Harry'ego jest nazywana "karierowiczką". Jeden wpis udowodnił, jak niewiele trzeba, żeby jedna z pan zasłużyła na krytykę, a druga na pochwałę.

Księżna Kate Kate tańczy z małym dzieckiem podczas wizyty w Bradford:

Zobacz wideo

Meghan Markle i księżna Kate w mediach

Psychiatra i pisarz dr Benjamin Janaway jest niezwykle aktywny na Twitterze. Ostatnio właśnie na tym medium pokazał, jak brytyjskie media piszą o Meghan Markle i księżnej Kate. 

Kate Middleton:*oddycha* - "The Sun": Czy jest coś, czego ona nie potrafi zrobić? Księżna jest pierwsza w dostarczaniu drzewom energii wydychanym dwutlenkiem węgla.
Meghan Markle:*oddycha* - "The Sun": Nie tylko ukradła księcia, ale też kradnie wasze powietrze!

Autor tweeta bezbłędnie przedstawił dwa skrajne podejścia do Meghan i Kate. W końcu żona Harry'ego to samo zło, bo zmusiła go do odwrócenia się od rodziny. Porwała go do Kanady i zamknęła w "złotej klatce". Teraz każe mu chodzić na jogę i spacery.

Kate w oczach brytyjskich mediów to "ta dobra", która kocha dzieci, przestrzega królewskiego protokołu i zawsze prezentuje się nienagannie. Zbliża się do poddanych i ubiera się w sieciówkach. Wiadomo, że jest fajniejsza od "aktoreczki".

Z tym spostrzeżeniem zgadzają się również komentujący. Zgodnie twierdzą, że "to prawda, choć smutna":

Sama prawda.
Dokładnie tak to wygląda!

Meghan Markle a księżna Kate

Zauważmy, że podejście mediów do księżnej Kate było zgoła inne od podejścia do Meghan. Kate została radośnie powitana przez media. Prasa szybko ją pokochała i pisano o niej przeważnie dobrze - zwłaszcza po urodzeniu pierwszego dziecka. Dodatkowo media uwierzyły w wielką miłość Williama, który nareszcie zdecydował się założyć rodzinę i wydorośleć. Nie było się do czego przyczepić.

Z Meghan Markle to zupełnie inna historia. Rozwódka, aktorka, córka rozwodników. Gdy tylko pojawiła się w życiu Harry'ego była porównywana do Kate i od początku była na straconej pozycji - ostatecznie, kto ośmiela się konkurować z przyszłą królową? Meghan nie miała szans, choć próbowała walczyć ze złym nastawieniem mediów. W końcu wspólnie z mężem stwierdziła, że tej wojny nie wygra i zdecydowała się opuścić Londyn, ale to również nie przysporzyło jej zwolenników. 

Chyba nie doczekamy się momentu, gdy media będą dobrze pisać o Meghan Markle. Została "czarną owcą" rodziny królewskiej i chyba musi się z tym pogodzić. Kto wie, może powinna poszukać wsparcia u księżnej Camilli, która również przez wiele lat nie cieszyła się sympatią "ludu"?

DK

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.