Meghan Markle i księżna Kate są krytykowane w mediach tak samo? Jeden wpis pokazuje, co myśli o nich opinia publiczna

Meghan Markle i księżna Kate bardzo się od siebie różnią. Nie tylko wyglądem i życiorysem. Zupełnie inaczej piszą o nich media. Jeden wpis na Twitterze to podsumował.

Zachowania księżnej Kate i Meghan Markle są szeroko komentowane w mediach. Opinie na ich temat są skrajnie różne, bo żona księcia Williama to ta "idealna", zaś wybranka księcia Harry'ego jest nazywana "karierowiczką". Jeden wpis udowodnił, jak niewiele trzeba, żeby jedna z pan zasłużyła na krytykę, a druga na pochwałę.

Księżna Kate Kate tańczy z małym dzieckiem podczas wizyty w Bradford:

Meghan Markle i księżna Kate w mediach

Psychiatra i pisarz dr Benjamin Janaway jest niezwykle aktywny na Twitterze. Ostatnio właśnie na tym medium pokazał, jak brytyjskie media piszą o Meghan Markle i księżnej Kate. 

Kate Middleton:*oddycha* - "The Sun": Czy jest coś, czego ona nie potrafi zrobić? Księżna jest pierwsza w dostarczaniu drzewom energii wydychanym dwutlenkiem węgla.
Meghan Markle:*oddycha* - "The Sun": Nie tylko ukradła księcia, ale też kradnie wasze powietrze!

Autor tweeta bezbłędnie przedstawił dwa skrajne podejścia do Meghan i Kate. W końcu żona Harry'ego to samo zło, bo zmusiła go do odwrócenia się od rodziny. Porwała go do Kanady i zamknęła w "złotej klatce". Teraz każe mu chodzić na jogę i spacery.

Kate w oczach brytyjskich mediów to "ta dobra", która kocha dzieci, przestrzega królewskiego protokołu i zawsze prezentuje się nienagannie. Zbliża się do poddanych i ubiera się w sieciówkach. Wiadomo, że jest fajniejsza od "aktoreczki".

Z tym spostrzeżeniem zgadzają się również komentujący. Zgodnie twierdzą, że "to prawda, choć smutna":

Sama prawda.
Dokładnie tak to wygląda!

Meghan Markle a księżna Kate

Zauważmy, że podejście mediów do księżnej Kate było zgoła inne od podejścia do Meghan. Kate została radośnie powitana przez media. Prasa szybko ją pokochała i pisano o niej przeważnie dobrze - zwłaszcza po urodzeniu pierwszego dziecka. Dodatkowo media uwierzyły w wielką miłość Williama, który nareszcie zdecydował się założyć rodzinę i wydorośleć. Nie było się do czego przyczepić.

Z Meghan Markle to zupełnie inna historia. Rozwódka, aktorka, córka rozwodników. Gdy tylko pojawiła się w życiu Harry'ego była porównywana do Kate i od początku była na straconej pozycji - ostatecznie, kto ośmiela się konkurować z przyszłą królową? Meghan nie miała szans, choć próbowała walczyć ze złym nastawieniem mediów. W końcu wspólnie z mężem stwierdziła, że tej wojny nie wygra i zdecydowała się opuścić Londyn, ale to również nie przysporzyło jej zwolenników. 

Chyba nie doczekamy się momentu, gdy media będą dobrze pisać o Meghan Markle. Została "czarną owcą" rodziny królewskiej i chyba musi się z tym pogodzić. Kto wie, może powinna poszukać wsparcia u księżnej Camilli, która również przez wiele lat nie cieszyła się sympatią "ludu"?

DK

Więcej o:
Komentarze (19)
Meghan Markle i księżna Kate są krytykowane tak samo? Jeden wpis pokazuje, jak bardzo się różnią
Zaloguj się
 • boo-boo

  Oceniono 13 razy 7

  Jak już tak zauważacie to zacznijcie od siebie plotkowe tłuki. Jedną tytułujecie księżną, a drugą już nie.
  Pytanie dlaczego.....
  Albo jesteście tłuki albo lubicie szczuć na tą której księżną nie tytułujecie.

 • doristravel

  Oceniono 12 razy 2

  Meghan jest wyjątkowo interesującą osobą i myślę, że jednak lubianą oraz coraz bardziej popularną. Kate próbowała najpierw wywalczyć sobie prawa w rodzinie królewskiej, np. to, że jej mama miała zajmować się Georgem a nie guwernantka znająca protokół. Wiele jednak zdaje się nie wywalczyła. Teraz chyba pogodziła się z tym i radzi mimo to całkiem dobrze. Meghan od początku wielu rzeczy nie akceptowała, bo to po prostu nie był jej styl. Ale Elżbiecie II to chyba zbytnio nie przeszkadzało, lubiły się. Myślę, że sytuacja obydwu księżnych jest inna, ale obie robią co w ich mocy, by wyjść przy tym na swoje i zadbać o dzieci oraz mężów. Są obie mądre i poradzą sobie, każda w nieco odmienny sposób i na innym terenie.

 • art_102

  Oceniono 16 razy 2

  Rozleniwionym angolom łatwiej sie utożsamiać z leniwą Kaśką niż energiczną Meghan.
  Żeby Meghan mogła dorównać Kate, musiałby zejść kilka poziomow niżej i zaczać pokazywać pośladki.
  Prawda jest taka, że Meghan to energiczna, inteligentna, dobrze wykształcona samodzielna kobieta, znająca perfekt trzy języki, całe życie pracująca, dobrze zarabiająca, aktywna działaczka społeczna, obyta w świecie mająca wielu znamienitych znajomych, świetny gust i potrzebę działania.
  A co ma za sobą Kate? Prawie 10 lat poniżającego łażenia za Williamem i mimo kroci wpakowanych przez RK w nauczenie jej zasad, przyswaja je z wyjątkowym oporem. Dalej konsekwentnie świeci gołą du...a na oficjalnych spotkaniach, ma problem z komunikacją z dorosłymi ludźmi, koszmarny styl, a właściwie jego całkowity brak, podobnie jak osobowości.
  Kate nie ma przy Meghan szans, i nigdy nie będzie miała.
  Elżbieta takich ludzi nie szanuje, traktuje ich grzecznie, ale przedmiotowo. Kate jak jest bezosobowa, to przynajmniej ma być poprawnym tłem, bo na więcej liczyć nie ma co.
  Elżbieta zawsze była bardzo aktywną osobą, podobnie jak Karol, który wbrew pozorom bardzo sie angażuje w swoje projekty. Nie ma takiej możliowści, żeby Megan, która do wszystkiego doszła sama, im nie imponowała, podobnie jak ostatnia decyzja H&M. Zaimponował jej - i Karolowi - również Harry, k.otry nie po raz pierwszy w ostatnim czasie pokazał, że ma jaja, potrafi mieć swoje zdanie i determinację w jego realizacji, jest odważny i che coś w życiu wartościowego zrobić.
  Przygnębienie związane z decyzją H&M, dotyczyło nie tyle zmiany miejsca pobytu i samodzielności, co idąca za tym konieczność zdjecia z nich ważnych patronatów. N ie jest tajemnicą, ze Elżbieta i Karol powierzyli i mieli zamiar powierzyć kolejne - najwazniejsze dla nich patronaty, a doszłyby kolejne, jak Karol zostanie królem. Teraz nie bardzo mają je komu przekazać, po prostu Harry, a również Meghan nadawali sie do nich najlepiej. Dlatego m.in. Elzbieta zaproponowała im biurtro w swoim pałacu, bo ściśle współpracowali, często sie spotykali, a częste herbatki Meghan z Elżbietą, nie są tajemnicą, chyba tylko dla Plotka.

  Tak naprawdę, to Harry ze swoimi cechami charakteru i Meghan u boku, to zdecydowanie lepszy materiał na króla niż mający problemy z podjęciem jakiejkolwiek decyzji William, ktory potrafi na publicznym wyjściu poświęcić wiece czasu swojemu szalikowi, niż małżonce.
  Do tego, jak nim w końcu zostanie, a dalej będzie z Kate, to BRK opanuje rodzina Middletonów, a biorąc pod uwagę jak urabia od lat Williama, to chyba ona będzie królową, jak już dziś złośliwie nazywa ja Karol, który już dawno ograniczył wizyty wnuków u niej w domu do absolutnego minimum, nie jest już zapraszana na rodzinne imprezy - tylko te największe, ale Carole, podobnie jak Kate, poczeka nawet kolejne 10 lat i opanuje BRK.
  Wtedy dopiero będzie wojna ze starą arystokracją i rodziną królewską.

 • gosc25

  Oceniono 12 razy 2

  dokładnie tak jest- księżna Meghan jest krytykowana za to samo, za co chwalona jest Kate

 • krystin9

  Oceniono 7 razy 1

  "...Chyba nie doczekamy się momentu, gdy media będą dobrze pisać o Meghan Markle...."
  Domyślam się, że panienki z Plotka piszą o sobie (co mnie nie dziwi).
  A brytyjskie brukowce utraciły akredytację i miliony zarobku.
  Paradoksalnie H&M mają na świecie miliony zwolenników i życzliwe media, które teraz będą zarabiać kasę zamiast Brytyjczyków.

 • li_lah

  Oceniono 7 razy 1

  Ale ta Meghan jest śliczna!!!
  pozazdrościć

 • stanislaw.sk

  Oceniono 3 razy -1

  Czy to księżna Sussex -żona rudego - z żoną tego łysawego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX