Produkcja "Na Wspólnej" pożegnała zmarłego aktora. Czekali rok na zakończenie jego wątku

Widzów "Na Wspólnej" czekają smutne sceny. Wszystko to przez pożegnanie z lubianą postacią, wynikające ze śmierci aktora.

Produkcja "Na Wspólnej" rozwiązała w końcu wątek serialowego Stefana, w którego od lat wcielał się Maciej Kujawski. Po tym jak aktor zmarł 25 maja 2023 roku, jego bohater "wyparował" z serialu. Bohaterowie przestali o nim mówić, a jego serialowa żona, w którą wciela się Katarzyna Żak, też nie pojawiała się na ekranie. Aż do teraz. W najnowszym - 3815 - odcinku produkcji TVN kobieta znowu zagości w serialu. Widzowie dowiedzą się z jej ust o śmierci Dębka. 

Zobacz wideo Artur Barciś nie dostaje nowych ról

"Na Wspólnej". Bohaterowie dowiedzą się o śmierci Stefana Dębka

Nie jest już tajemnicą, jak produkcja "Na Wspólnej" żegna się z aktorem i jak zakończyła losy bohatera Macieja Kujawskiego. "Stefan nie żyje" - powie bohaterka Katarzyny Żak do zaskoczonych Zimińskich na początku 3815 odcinka "Na Wspólnej". Roztrzęsiona Dębkowa wie tylko tyle, że jej mąż zmarł na zawał podczas pobytu w Norwegii, gdzie niedawno wyjechał na ryby. W tych trudnych chwilach będzie mogła liczyć na wsparcie przyjaciół - Danusi (Lucyna Malec) i Marka (Grzegorz Gzyl), który prowadził z jej mężem restaurację. A że w sieci pojawił się fragment tej sceny, internauci już nie kryją smutku. "W końcu musieli jakoś przekazać tę informację. I tak długo fabuła działa się bez pana Macieja Kujawskiego, który odszedł w zeszłym roku", "Wzruszyłam się od samego tego spotu. Podejrzewam, że tu emocje aktorów były autentyczne" - czytamy.

 

Kariera Macieja Kujawskiego. Był głosem Kubusia Puchatka

Maciej Kujawski miał 70 lat. Informację o jego śmierci jako pierwszy podał Teatr Kwadrat, z którym aktor był związany od lat. Kujawski zagrał między innymi w "Ślubie doskonałym", "Oknie na parlament" czy "Szalonych nożyczkach". "Drodzy widzowie, drodzy przyjaciele, z ogromnym smutkiem i żalem pragniemy was poinformować, że minionej nocy odszedł od nas, nasz serdeczny kolega i wspaniały aktor związany z naszym Teatrem od 1986 roku: Maciej Kujawski" - czytaliśmy na Facebooku. Ze wpisu teatru dowiedzieliśmy się, że aktor zarażał pozytywną energią. "Mimo przeciwności losu, które stawały na twojej drodze, zawsze potrafiłeś nas rozbawić. Gdy widziałeś, że ktoś jest smutny, przychodziłeś i odzywałeś się głosem Kubusia Puchatka (Maciej Kujawski przez wiele lat użyczał głosu tej szalenie popularnej postaci), a wtedy dzień stawał się lepszy. Maciek zawsze był naszym słońcem i zawsze wychodził zza chmur, gdy ktoś tego potrzebował" - czytaliśmy. 

Maciej Kujawski oprócz gry w Teatrze Kwadrat i "Na Wspólnej" miał na swoim koncie grę w wielu serialach m.in. "Dwie strony medalu", "Lokatorzy", "Czas honoru", "Klan" czy "Samo życie". 

Który serial jest w twojej opinii najlepszy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.