Nie żyje Maciej Kujawski. Gwiazdor "Na Wspólnej" nie zawsze miał łatwo

W nocy z 24 na 25 maja zmarł Maciej Kujawski. Informację o śmierci aktora jako pierwszy podał Teatr Kwadrat.

25 maja media obiegła niezwykle smutna informacja. W wieku 70 lat zmarł Maciej Kujawski, aktor znany między innymi z "Na Wspólnej". Informację jako pierwszy podał Teatr Kwadrat. Artysta był z nim związany od 1986 roku.

Zobacz wideo Niewyjaśnione śmierci gwiazd

Nie żyje Maciej Kujawski 

Maciej Kujawski zmarł w nocy z 24 na 25 maja. Tę informację jako pierwszy podał Teatr Kwadrat, z którym aktor był związany od lat. Kujawski zagrał między innymi w "Ślubie doskonałym", "Oknie na parlament" czy "Szalonych nożyczkach". "Drodzy widzowie, drodzy przyjaciele, z ogromnym smutkiem i żalem pragniemy Was poinformować, że minionej nocy odszedł od nas, nasz serdeczny kolega i wspaniały aktor związany z naszym Teatrem od 1986 roku: Maciej Kujawski" - czytamy na Facebooku. Ze wpisu teatru dowiadujemy się, że mimo wielu przeciwności losu artysta zawsze zarażał pozytywną energią. Rodzinie i bliskim składamy szczere wyrazy współczucia.

Pan Stasio, Wiesiek 'Oficer' z 'Chłopaków do wzięcia' Tych bohaterów "Chłopaków do wzięcia" pożegnaliśmy. Odeszli niespodziewanie

Mimo przeciwności losu, które stawały na Twojej drodze, zawsze potrafiłeś nas rozbawić. Gdy widziałeś, że ktoś jest smutny, przychodziłeś i odzywałeś się głosem Kubusia Puchatka (Maciej Kujawski przez wiele lat użyczał głosu tej szalenie popularnej postaci), a wtedy dzień stawał się lepszy. Maciek zawsze był naszym słońcem i zawsze wychodził zza chmur, gdy ktoś tego potrzebował.- czytamy.

Kariera Macieja Kujawskiego 

Maciej Kujawski urodził się 23 lutego 1953 roku w Warszawie. Już jako młody dorosły wiedział, że jego życie zwiąże się z aktorstwem. W 1978 roku ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Rok później związał się z Teatrem na Woli a w 1986 roku został częścią Teatru Kwadrat. Grał między innymi w "Na Wspólnej" czy "Czasie honoru". Oprócz tego spełniał się jako artysta dubbingowy. Udzielił głosu między innymi Kubusiowi Puchatkowi i Remusowi Lupinowi z "Harry'ego Pottera".

Więcej o: