Kayah wraca do TVP po latach. Wystąpi w nowym programie. Będzie hit?

Już niebawem na antenie TVP2 zadebiutuje nowy program. W serii koncertów zatytułowanych "Muzyka na dobry wieczór" zobaczymy największych polskich artystów. Gwiazdą pierwszego odcinka będzie Kayah. Artystka wraca do Telewizji Polskiej po ośmiu latach.

W czasie ośmioletnich rządów PiS z TVP pożegnało się wielu dziennikarzy. Występów w telewizji publicznej odmawiali również niektórzy artyści. Tak było w przypadku Kayah. Artystka od lat nie pojawiała się na antenie Telewizji Polskiej. Szykuje się jednak wielki powrót. Już niebawem zobaczymy piosenkarkę w nowym programie.

Zobacz wideo Daria komentuje karygodne zachowanie Kayah

Kayah wraca do TVP po latach. Gwiazda wystąpi w nowym programie. Będzie hit?

W wiosennej ramówce TVP nie zabraknie nowości. Jedną z nich będzie program "Muzyka na dobry wieczór", który zadebiutuje na antenie telewizyjnej Dwójki już w piątek 8 marca o godzinie 20.50. Będzie to cykl koncertów w całości poświęconych wybranemu artyście. Bohaterką pierwszego odcinka będzie Kayah. Wokalistka zaśpiewa swoje największe przeboje, które powstawały na różnych etapach kariery gwiazdy. Każdy z utworów będzie opatrzony komentarzem artystki, która zdradzi, dlaczego wybrała akurat te kompozycje oraz opowie o tym, jak powstawały.

KayahKayah KAPiF

Kayah odmawiała występów w TVP. "Na znak jedności"

Kayah była nieobecna na antenie TVP przez wiele lat. W 2017 roku Maryla Rodowicz zaproponowała piosenkarce, aby wystąpiła na jej jubileuszowym koncercie, który został zaplanowany jako jeden z punktów programu opolskiego festiwalu. Pojawiły się jednak doniesienia, jakoby władze TVP (ówczesnym prezezem był Jacek Kurski) nie zgodziły się na to. Kayah bowiem otwarcie krytykowała politykę Prawa i Sprawiedliwości. Gwiazda w 2016 roku pojawiła się na manifestacji Komitetu Obrony Demokracji. Zadeklarowała wówczas, że nie ma zamiaru tolerować dzielenia Polaków na "lepszy" i "gorszy" sort. Sama wokalistka postanowiła zdementować plotki, jakoby to włodarze Telewizji Polskiej zablokowały jej występ. Wyznała, że była to jej własna decyzja. "Na znak jedności z tymi, którzy na cenzurowanym byli i nadal pozostali, bo wobec nich nie wywołała się taka burza" - poinformowała w mediach społecznościowych. Kayah nie była jedyną artystką, która odmówiła udziału w opolskim festiwalu, w jej ślad poszło wielu kolegów z branży, co stało się powodem przesunięcia terminu imprezy z czerwca na wrzesień.

Kayah.Kayah. Fot. Dominik Gajda / Agencja Wyborcza.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.