Pierwszy lesbijski ślub w rodzinie królewskiej. Prawnuczka króla Jerzego V poślubiła ukochaną

Dzień 20 lutego 2024 roku zapisze się w pamięci Brytyjczyków na zawsze. Ellen Lascelles, prawnuczka króla Jerzego V, poślubiła swoją ukochaną. Ceremonia odbyła się w Australii i miała luźny charakter.

Zazwyczaj myśląc o brytyjskiej rodzinie królewskiej, nasuwa nam się król Karol III, książę William bądź książę Harry. To ich wybory sercowe były bacznie obserwowane przez poddanych, a ceremonie zaślubin śledzone były niemal na całym świecie przez miliony osób. Jednak to wydarzenie z 20 lutego 2024 roku zapisze się w pamięci wielu na długi czas. Wówczas odbył się pierwszy ślub dwóch kobiet w historii brytyjskiej rodziny królewskiej.

Zobacz wideo Joanna Krupa chciałaby po raz trzeci wyjść za mąż? Wspomina swoje śluby. "Był troszkę smutek"

Prawnuczka króla Jerzego V poślubiła swoją ukochaną. To pierwszy taki ślub w historii brytyjskiej rodziny królewskiej 

Ellen Lascelles, która jest prawnuczką króla Jerzego V, a także siostrzenicą Davida Lascellesa, ósmego i obecnego hrabiego Harewood, poślubiła swoją narzeczoną Channtel "Chan" McPherson. Uroczystość odbyła się w Byron Bay Hinterland w Nowej Południowej Walii w Australii i nie przypominała znanych z telewizji zaślubin członków rodziny królewskiej. Kobiety zaręczyły się w ubiegłym roku i długo nie zwlekały ze sformalizowaniem związku. - Channtel i ja ten dzień spędziłyśmy z prawie wszystkimi naszymi ulubionymi osobami na świecie i spędziliśmy najzabawniejszy, najgorętszy i najbardziej wypełniony miłością dzień - cytuje słowa Ellen Lascelles "Daily Mail".

Ślub zakochanych kobiet odbył się na świeżym powietrzu. Obie panie wybrały raczej luźne kreacje. Miały na sobie zwiewne jasne sukienki, jedna postawiła na białą mini, a druga na boho kreację sięgającą ziemi. Panny młode przypieczętowały swój związek pocałunkiem przed własnoręcznie wykonanym banerem z napisem "Here Come The Brides" (przyp. red. nadchodzą panny młode).

Sformalizowanie związku przez Ellen Lascelles i Channtel "Chan" McPherson jest pierwszym kobiecym ślubem w rodzinie królewskiej. Mimo to obie panie nie są pierwszym małżeństwem jednopłciowym, które zostało zawarte w brytyjskiej monarchii. W 2018 roku lord Ivar Mountbatten poślubił Jamesa Coyle'a. Po zdjęcia dotyczące tematu zapraszamy do naszej galerii w górnej części artykułu. ZOBACZ TEŻ: Książę Harry nie wróci do Wielkiej Brytanii. Powód? Dwie osoby z rodziny protestują.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.