"19.30". Poruszające wspomnienie Pawła Adamowicza. Przeproszono widzów za "Wiadomości"

Mija pięć lat od tragicznej śmierci prezydenta Gdańska. Wydanie "19.30" rozpoczęto od wspomnienia Pawła Adamowicza. Przeproszono widzów.

Sobotnie wydanie "19.30" zaczęło się wspomnieniem Pawła Adamowicza, który został trzykrotnie ugodzony nożem podczas finału WOŚP w 2019 roku. Pokazano poruszające kadry z prezydentem.  Prowadzący Zbigniew Łuczyński zwrócił się też do widzów i ich przeprosił. Później zaprezentowano fragmenty wywiadu Donalda Tuska

Zobacz wideo Czy Michał Piróg przyjąłby propozycję z TVP? "Brałbym pod uwagę"

"19.30". Wspomnienie Pawła Adamowicza. Prowadzący przeprasza widzów

Tym razem program "19.30" na antenie TVP Info zaczął się od wspomnienia dramatycznych wydarzeń z 2019 roku. - To wszystko stało się pięć lat temu na oczach tysięcy ludzi śledzących radosny w założeniu moment - powiedział Zbigniew Łuczyński. Prezenter zaprosił widzów do obejrzenia materiału poświęconego rocznicy śmierci Pawła Adamowicza. Zaprezentowano nagrania z Gdańska oraz wypowiedź Donalda Tuska, który pojawił się na scenie. - Pawle, przyrzekam tobie, myślę, że mogę to zrobić w imieniu nas wszystkich, że nie spoczniemy, dopóki nie będziemy pewni, że Polska, że polski naród będą wolne od pogardy i nienawiści - mówił premier w Gdańsku. Tuż po relacji prowadzący zwrócił się do widzów z ważnym przesłaniem. - Żadna telewizja, żaden program informacyjny nigdy nie powinien posługiwać się językiem hejtu i nienawiści. Nie może niszczyć ludzi, podsycać złych emocji w społeczeństwie. Do czego taki język prowadzi, właśnie widzieliśmy. Za to, co w minionych latach działo się w "Wiadomościach" TVP w imieniu redakcji "19.30" i obecnych władz Telewizji Polskiej, przepraszamy. Zwłaszcza bliskich Pawła Adamowicza - powiedział na antenie.

"19.30". Fragmenty wywiadu Donalda Tuska 

W sobotnim wydaniu programu "19.30" zaprezentowano również materiał z fragmentami wywiadu Donalda Tuska. - Włos na głowie się jeży. Ja jestem doświadczonym człowiekiem. Myślałem, że wszystko widziałem - zaczął premier. - Dzisiaj w jakimś sensie mamy realizację programu koryto minus, przepraszam za trywializm, to znaczy odcinanie nieuzasadnionych przywilejów ludzi władzy - dodał. Premier zapewnił, że kierownicze stanowiska w spółkach Skarbu Państwa będą trafiać do osób transparentnych, wyłanianych w konkursach. Słowa premiera skomentował doradca prezydenta Andrzeja Dudy. - Jeśli to naprawdę będzie zrobione transparentnie, to w pełni to popieram - powiedział na antenie. ZOBACZ TEŻ: "19.30" o marszu 11 stycznia. "Na siłę zwożą ludzi z Polski"

Donald Tusk w programie '19.30'Donald Tusk w programie '19.30' Fot. @19.30 / Facebook / screenshot

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.