"Milionerzy". Które to popularne tureckie imiona? Uczestnik potrzebował pomocy przyjaciela

W 587. odcinku padło pytanie o tureckie imiona. Sprawiło uczestnikowi trochę problemu, ale koniec końców odpowiedział poprawnie. Dobrze, że zaryzykował, bo sporo wygrał.

W 587. odcinku programu "Milionerzy" grę rozpoczął Jan Wiszniewski z Warszawy. Uczestnik miał problem z pytaniem dotyczącym tureckich imion. Inne dotyczyło zwierząt, ale dobrze, że mógł liczyć na pomoc przyjaciela - weterynarza. Opłacało się skorzystać z koła ratunkowego, bo wygrał pokaźną sumkę. Nawet na trudne pytania odpowiadał z refleksem szachisty.

Polecamy: "Milionerzy". Pani Agnieszka dostała pytanie o wykrzykniki. Poległa

Zobacz wideo Izabela Janachowska komentuje transfer Małgorzaty Rozenek do "Dzień dobry TVN"

Joanna Liszowska, Maja HyżyMają rozstępy, cellulit i włosy pod pachami. Te gwiazdy nie boją się naturalności

"Milionerzy". Popularne tureckie imiona to:

  • A. Burak i Baran
  • B. Kalafior i Koza
  • C. Ziemniak i Koń
  • D. Ogórek i Krowa

'Milionerzy'. Odcinek 585"Milionerzy". Uczestnicy odpadali jeden po drugim. Czy pytania były aż takie trudne?

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o imiona tureckie:

Pan Jan Wiszniewski z Warszawy podsumował to pytanie słowami:

Burak na pewno jest takie imię tureckie, Baran pewnie też gdzieś tam występuje, chociaż z Baranem się nie spotkałem jeszcze, jeżeli chodzi o jakiegoś Turka, ale wybieramy odpowiedź A ostatecznie - zakończył.

Hubert Urbański podkreślił, że A to poprawna odpowiedź i dodał od siebie:

Burak pochodzi od imienia konia Mahometa, które znaczy "błyskawica", a Baran to "szlachetny wojownik".

Uczestnik mknął przez odcinek jak burza, dzięki czemu odpowiedział na wszystkie pytania zadane przez prowadzącego w 587. odcinku programu "Milionerów". Pan Jan zdobył 125 tysięcy złotych, a dalszą część jego zmagań będziemy mogli zobaczyć w kolejnym odcinku.

"Milionerzy". Ciekawe pytania z ostatnich odcinków

W 588. odcinku "Milionerów" pan Kacper również poległ na pytaniu dotyczącym języka polskiego. Uczestnik zdradził, że jego mama jest nauczycielką i nie będzie zadowolona, gdy dowie się, że syn nie poradził sobie z tak prostym pytaniem.

W 558. odcinku "Milionerów" pana Pawła zaskoczyło kulinarne pytanie. Pomimo iż uczestnik nie znał odpowiedzi, postanowił zaufać intuicji. Mężczyzna mógł wygrać 75 tysięcy, wybrał jednak błędny wariant i zakończył grę z gwarantowanymi 40 tysiącami.

W 597. odcinku "Milionerów" pan Wojciech miał kłopot już przy pierwszym pytaniu, które dotyczyło historii. Uczestnik postanowił skorzystać z koła "pół na pół". Odrzucenie dwóch błędnych odpowiedzi pomogło mężczyźnie dokonać właściwego wyboru i mógł on kontynuować walkę o milion.

Więcej o: