"Jeden z dziesięciu" zniknie z ekranu? TVP reaguje na pogłoski

"Jeden z dziesięciu" to kultowy teleturniej Telewizji Polskiej, który od prawie 30 lat cieszy się ogromną popularnością wśród widzów. Co sezon pojawiają się jednak pogłoski, że nie będzie kontynuowany i zniknie z ekranów. Czy produkcja powróci w jesiennej ramówce stacji?

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

"Jeden z dziesięciu" to kultowy teleturniej Telewizji Polskiej, który od 1994 roku przyciąga przed odbiorniki pokolenia. Czy pomimo popularności zniknie z ekranów i nie zobaczymy go już w jesiennej ramówce stacji? Sprawdziliśmy, czego mogą spodziewać się fani tego formatu.

Zobacz wideo Długoletnie rekordy w telewizji polskiej. "Telewizja miała twarz Ireny Dziedzic"

"Jeden z dziesięciu" jest już prawie 30 lat na antenie

"Jeden z dziesięciu" to brytyjski format zakupiony przez Telewizję Polską. Swoją premierę miał w 1994 roku, a jego prowadzący, Tadeusz Sznuk, to jedna z bardziej rozpoznawalnych twarzy TVP.

Zasady gry są proste, w rozgrywce staruje dziesięciu zawodników, a każdy uczestnik przed wejściem do studia losuje numer stanowiska. Następnie zaczyna się najbardziej emocjonująca część programu, czyli odpowiadanie na pytania. Te dotyczą różnych dziedzin nauki oraz sztuki i mają zróżnicowane poziomy trudności.

"Jeden z dziesięciu" od prawie 30 lat pozostaje niezmienny w swojej klasycznej formie. Samo studio w ciągu lat przeszło kilkakrotnie mały "lifting", ale nadal bardzo przypomina to z samych początków programu. Stali widzowie teleturnieju obawiają się, że wśród nowoczesnych i spektakularnych programów rozrywkowych, ten dość archaiczny format może okazać się po prostu przestarzały. Czy produkcja zniknie z ekranów?

"Jeden z dziesięciu". Czy program pojawi się w jesiennej ramówce TVP?

Co sezon najbardziej zagorzali fani teleturnieju obawiają się, że produkcja zniknie z ekranów. Regularnie pojawiają się pogłoski, że format jest już przestarzały i czas zastąpić go nowym. Portal wirtualnemedia.pl zapytał u samego źródła.

Zgodnie z planem premierowe odcinki teleturnieju zobaczymy jesienią, zdjęcia do programu trwają. Prowadzącym jest oczywiście Tadeusz Sznuk - taką informację dostał portal wirtualnemedia.pl od biura prasowego Telewizji Polskiej.

Jak widać, fani teleturnieju mogą spać spokojnie. Po wakacjach czekają na nich nowe odcinki. Wy też oglądacie? 

Zobacz też: "Jeden z dziesięciu". Widzowie miażdżą zwyciężczynię. "Kompromitacja"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.