Olga Frycz

Olga Frycz

Olga Frycz to polska aktorka. Występuje zarówno w filmach, jak i w serialach. Szerszej publiczności stała się znana dzięki roli Marysi w serialu "Dom nad rozlewiskiem" oraz w jego kontynuacjach.Imię i nazwisko: Olga Frycz
Data urodzenia: Kraków
Miejsce urodzenia: 23 października 1986r.
Zawód: aktorka
Instagram: @tojafrycz
Facebook: facebook.com/Olga-Frycz-Fanpage-365587906877381/

Olga Frycz - początki kariery

Olga Frycz przyszła na świat w 1986 roku w Krakowie. Jest córką słynnego aktora Jana Frycza. Dzięki ojcu, pomimo rzadkich spotkań z nim, od dziecka miała styczność ze światem filmu, który ją fascynował. Zawsze marzyła o byciu aktorką. Po raz pierwszy na deskach teatru wystąpiła w 1993 roku w spektaklu dla dzieci pt. "Chmura na sznurku". Przed kamerą zadebiutowała w 1995 roku w filmie "Baśniowy las". Rok później zagrała w "Gdzie jesteś Święty Mikołaju?".
Pierwsza rola w filmie dla dorosłych była przez nią zagrana w filmie Krzysztofa Krauze "Gry uliczne".

Olga Frycz - rozwój kariery

Przez kilkanaście kolejnych lat Olga Frycz miała przerwę. Na ekrany wróciła dopiero w 2000 roku. Zagrała w filmie "Weiser". Następnie współpracowała z Andrzejem Wajdą przy okazji spektaklu telewizji pod tytułem "Noc czerwcowa". Rola w filmie "Boże skrawki" przyniosła jej nominację do Polskich Nagród Filmowych. Następnie Olga Frycz zagrała w kilku produkcjach, takich jak: "Z odzysku", "Pensjonat pod Różą", "Londyńczycy", "Królowie śródmieścia", "Niezawodny system", "Miłość na wybiegu", "Na dobre i na złe".
Rok 2009 przyniósł przełom w jej karierze. Została obsadzona w roli Marysi w serialu "Miłość nad rozlewiskiem", który cieszył się ogromną popularnością wśród widzów. Zagrała również w kolejnych częściach serii, czyli w "Miłość nad rozlewiskiem", "Życie nad rozlewiskiem" oraz "Cisza nad rozlewiskiem".
Olga Frycz w 2010 roku została nominowana do plebiscytu „Viva! Najpiękniejsi” w kategorii Najpiękniejsza Polka.

Olga Frycz - życie prywatne

Olga Frycz w 2018 roku zaręczyła się z trenerem tajskiego boksu, Grzegorzem Sobieszkiem. Do ślubu jednak nie doszło, ponieważ para we wrześniu 2019 roku rozstała się. Wspólnie wychowują córkę Helenę (ur. 2018).

olga frycz

Więcej o:

olga frycz

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.