Nina Terentiew

Nina Terentiew

Nina Terentiew jest polską dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Przez wiele lat dziennikarka była związana z Telewizją Polską. Była gospodynią wielu programów, między innego popularnego programu rozrywkowego "Bezludna wyspa". Po odejściu z TVP2 została dyrektorem programowym Telewizji Polsat.

Imię i nazwisko: Nina Terentiew
Data urodzenia: 14 marca 1946
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: dziennikarka, prezenterka telewizyjna
Facebook: facebook.com/pages/Nina-Terentiew/

Nina Terentiew – kariera zawodowa

Nina Terentiew ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Na początku lat 70. XX wieku odbywała staż w Polskim Radiu w Koszalinie.
Rozpoczęła pracę w telewizji w 1971 roku. Pracowała wtedy w Redakcji Publicystyki Kulturalnej w Telewizji Polskiej i była odpowiedzialna za przygotowanie programu „Pegaz”. W późniejszym czasie Nina Terentiew zajmowała się przygotowywaniem programów reportaży, filmów dokumentalnych i audycji kulturalnych. Poza tym prowadziła wiele programów, na przykład „Bezludna wyspa”, „Rozmowy z.” i „Rozmowy kontrolowane”.
W roku 1980 Terentiew objęła posadę kierownika redakcji publicystyki telewizji TVP. Sześć lat później została szefem zespołu artystycznego stacji TVP2. Pełniła również funkcję dyrektora programowego. Z pracy w Telewizji Polskiej zrezygnowała w 2006 roku.
Następnie była doradcą do spraw programowych Telewizji Polsat, a od 2007 roku jest dyrektorem programowym tej stacji telewizyjnej.
W 1998 roku dziennikarka została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, sześć lat później dostała Order Za Zasługi III stopnia.
W 1996 roku otrzymała Wiktora, a w 2001 zajęła trzecie miejsce w plebiscycie Telekamery w kategorii Talk – Show.

Nina Terentiew – życie prywatne

Nina Terentiew była dwukrotnie zamężna. Jej pierwszym mężem był publicysta i dziennikarz Robert Terentiew. Ze związku narodził się syn Hubert. Drugim mężem dziennikarki był Tadeusz Kraśko, ojciec prezentera Piotra Kraśko. Niedawno w mediach pojawiły się informacje o chorobie dziennikarki, co spowodowało, że postanowiła ona mniej czasu poświęcać pracy, a więcej spędzać z rodziną.

nina terentiew

Więcej o:

nina terentiew

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.