Mikołaj Roznerski

Mikołaj Roznerski

Mikołaj Roznerski to polski aktor młodego pokolenia. Mikołaj ma na swoim koncie role w filmach, serialach, nieobca jest mu także scena teatralna oraz udział w teledyskach. Poza kolejnymi rolami aktorskimi media interesują się życiem prywatnym Mikołaja, a szczególnie jego związki ze znanymi kobietami.

Imię i nazwisko: Mikołaj Roznerski
Data: 06.12.1983 roku
Miejsce urodzenia: Wrocław
Zawód: aktor telewizyjny, teatralny, prezenter
Facebook: facebook.com/mikolajroznerskioficjalnyprofil/
Instagram: mikoljaroznerski

Mikołaj Roznerski życie prywatne

Mikołaj Roznerski pochodzi z Wrocławia, gdzie ukończył w 2008 roku filię Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Ukończył również Wydział Teatralny w Pradze. Aktor związany był z różnymi aktorkami, np. z Martą Juras, aktorką, która zapamiętaliśmy szczególnie z roli Eryki w serialu „M jak Miłość”. Ze związku z Martą aktor ma siedmioletniego synka Antoniego, którym opiekuje się wspólnie z Martą mimo, że nie są już razem. Rozstanie z Martą Juras było dla wszystkich wielkim zaskoczeniem. Prasa nie pozostawiała początkowo na Mikołaju ‘suchej nitki” ponieważ pozostawił on matkę swojego dziecka dla innej kobiety. Dla Marty Juras rozstanie to było trudnym doświadczeniem nie tylko osobistym, ale także zawodowym, ponieważ w tym czasie para grała wspólnie w serialu. W 2014 roku scenarzyści zakończyli wątek Eryki.
Kolejną wybranką aktora była Olga Bołądź, którą poznał na próbach do musicalu „Chopin musi umrzeć”. Para nie afiszuje się swoim związkiem, co być może powoduje, że aktorowi przypisuje się liczne romanse, w tym z Alicją Bachledą- Curuś, Weroniką Rosati czy Adrianą Kalską. Aktor unika w rozmowach z reporterami tematów jego życia prywatnego, jednak kilkakrotnie dementował już te plotki.

Kariera zawodowa Mikołaja Roznerskiego

Pierwsze role Mikołaja to role w serialach. W 2005 roku grał w „Pierwszej miłości” i „Świecie wg Kiepskich”, a w 2007 roku zagrał w serialach „ Na dobre i na złe”, „ Biuro kryminalne”. W latach 2007-2015 roku nagrywał kolejne filmy i był związany z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie. W 2007 roku wystąpił w teledysku Edyty Górniak do utworu „List”, a rok później w teledysku grupy Bajm do piosenki „Krótka historia”. Do ekipy „M jak Miłość” Mikołaj Roznerski dołączył w 2012 roku i obecnie gra w nim jedną z głównych ról. Ostatnie duże role filmowe Mikołaja to rola Tomasza w filmie „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” oraz rola Macieja w najnowszym filmie „Porady na zdrady”.

mikołaj roznerski

Więcej o:

mikołaj roznerski

Copyright © Agora SA