Marcin Tyszka

Marcin Tyszka

Marcin Tyszka to polski fotograf. Sławę przyniósł mu udział w programie telewizji TVN "Top model. Zostań modelką", gdzie wspólnie z uczestniczkami tworzył sesje zdjęciowe na potrzeby programu. Tyszka współpracował z największymi domami mody i fotografował czołowe postacie związane ze światem wybiegu.
Pełne imię i nazwisko: Marcin Tyszka
Data urodzenia: 13 kwietnia 1976
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: fotograf
Instagram: @tyszka_marcin
Facebook: facebook.com/Marcin-Tyszka-197413430313160

Marcin Tyszka - początki kariery

Marcin Tyszka swoje pierwsze kroki przed kamerą stawiał w programie "5-10-15", którego był prowadzącym. Jak sam twierdzi dostał tę rolę dzięki temu, że wysłał list ze swoją aplikacją na to stanowisko. Przez kolejne lata występował w reklamach telewizyjnych.
W 1994 roku miał miejsce jego debiut jako aktora. Zagrał niewielką rolę w serialu "Jest jak jest". W 1995 roku zagrał w filmie "Zdrada", a trzy lata później wystąpił w roli Zygi w "Kronikach domowych" reżyserowanego przez Leszka Wosiewicza.

Marcin Tyszka - fotograf

Marcin Tyszka od dziecka był zafascynowany fotografią. Jako nastolatek urządzał w domowej piwnicy studio fotograficzne i tworzył pierwsze sesje. Jego pierwszą modelką była jego mama, a potem koleżanki poznane w telewizji. Szybko zaczął robić karierę jako profesjonalny fotograf. W latach dziewięćdziesiątych fotografował czołowe polskie gwiazdy: Edytę Górniak, Renatę Gabryjelską, Justynę Steczkowską.
W 1994 roku w czasopiśmie "Uroda" ukazała się jego pierwsza profesjonalna sesja zdjęciowa z udziałem z Magdaleny Mielcarz. Po tym kariera Tyszki w Polsce potoczyła się błyskawicznie, pracował dla największych polskich pism.
Od 2010 roku Marcin Tyszka robił karierę za granicą. Pracował z największymi topmodelkami i gwiazdami. Fotografował Naomi Campbell, Evę Herzigową, Millę Jovovich, Laetitię Casta, Ditę von Teese, Anję Rubik.

Marcin Tyszka i Top model

Od 2010 roku Tyszka współpracuje ze stacją TVN. Został fotografem w programie "Top model. Zostań modelką". Zasłynął ze względu na swoje ostre i bezkompromisowe wypowiedzi, które często doprowadzały uczestniczki do łez.

Zobacz także:

Anja Rubik - Dawid Woliński - Michał Piróg

marcin tyszka

Więcej o:

marcin tyszka

Copyright © Agora SA