Kinga Duda

Kinga Duda

Kinga Duda to aktualnie "pierwsza córka" RP, czyli córka prezydenta Andrzeja Dudy. Od początku prezydentury jej ojca stała się jedną z najpopularniejszych polskich nastolatek.


Imię i nazwisko: Kinga Duda
Data urodzenia: listopad 1995 r.
Miejsce urodzenia: Kraków
Rodzice: Andrzej i Agata Kornhauser-Duda
Facebook: facebook.com/kingaduda.dudzia

Kinga Duda - życie prywatne

Kinga Duda to skromna 19-latka, studiująca – podobnie jak ojciec - prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest rodowitą Krakowianką, ponieważ w tym mieście urodziła się oraz obecnie mieszka. Według środowiska akademickiego Kinga jest osobą godną miana córki prezydenta, jest bardzo elokwentna i pewna siebie. Wykazuje również aktywność na zajęciach. Do czasu wyborów prezydenckich w 2015 roku nastolatka była nieznaną nikomu dziewczyną, zaś po elekcji jej osoba w mediach wywołała burzę. Dowodem na to, jest fakt, że nastolatka w internecie zyskała 3-krotnie większe zainteresowanie niż blogerka Katarzyna Tusk, córka byłego premiera.

Kinga Duda – "pierwsza córka w mediach"

Kinga nie udziela się medialnie. Podobnie jak jej poprzedniczka, Marta Kaczyńska, obrała strategię "bycia tylko córką". Większość informacji, pojawiających się w internecie to spekulacje. Co chwilę pojawiają się podkręcające atmosferę wieści, dotyczące Kingi np. związek z Maciejem Musiałem, dostanie mandatu, palenie papierosów, które w większości są tylko plotkami. Pomimo spekulacji wokół córki prezydenta, nastolatka zachowuje się bardzo poprawnie, a jej obecność podczas kampanii prezydenckiej bardzo ociepliła wizerunek prezydenta Andrzeja Dudy. Prawie przez cały wyścig wyborczy Kinga nie wypowiadała się na temat wyborów, jednak bardzo często towarzyszyła ojcu podczas wystąpień. Kinga nie udziela wywiadów w mediach, za to media bardzo często komentują styl córki prezydenta. Nastolatka bowiem może stanowić wzór stylu dla rówieśniczek. Dobry gust odziedziczyła po matce Agacie, stanowiącej obecnie ikonę elegancji.

kinga duda

Więcej o:

kinga duda

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.