Karolina Korwin Piotrowska

Karolina Korwin Piotrowska

Karolina Korwin Piotrowska to polska dziennikarka radiowa i telewizyjna, kontrowersyjna postać medialna. Wnuczka sławnego dziennikarza Polskiego Radia Jana Piotrowskiego. Znana widzom między innymi z prowadzenia własnego programu w TVN Style "Magiel Towarzyski", zasiadania w gronie komentujących wydarzenia z show-biznesu w programie Agnieszki Szulim "Na językach".

Data urodzenia: 13 stycznia 1971 r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Nazwisko rodowe: Karolina Sommer
Instagram: @karolinakp
Facebook: Facebook.com/Karolina-Korwin-Piotrowska

Karolina Korwin Piotrowska: życiorys

Karolina Korwin Piotrowska przyszła na świat 13 stycznia 1971 roku w Warszawie jako Karolina Sommer. Jej dziadkiem był dziennikarz Polskiego Radia Jan Piotrowski. W 1994 roku została absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku historia sztuki.
Korwin Piotrowska niezwykle mocno broni swojej prywatności. O jej dorastaniu i życiu wiadomo tyle, że nie było dla dziennikarki najprostsze. W wywiadach opowiedziała o śmierci ojca, ciężkiej chorobie swojej matki, która wymusiła na niej opiekę nad nią i o wielkim zawodzie miłosnym.

Karolina Korwin Piotrowska: kariera

Od 1993 roku Karolina Korwin Piotrowska pracowała w Radiu Kolor, skąd w 1995 roku przeszła do Radia Zet. Prowadziła programy: "Filmzet", "Klub Radia Zet", "Mniej więcej zero", "Weekend z Radiem Zet". Podczas swojej pracy dla tej rozgłośni przeprowadzała wywiady z wieloma znanymi postaciami świata kultury, sztuki, polityki. W 2001 roku zakończyła tę współpracę. W 2002 roku została dziennikarką w Radiu PIN, gdzie prowadziła między innymi "W kinie i na kanapie" oraz "Bez cukru".
W latach dziewięćdziesiątych, a dokładniej od 1994 do 1997 roku, pracowała dla Telewizji Polskiej, gdzie przede wszystkim razem z Marcinem Pawłowskim prowadziła program "Filmidło". Od 1998 roku do 2001 pracowała dla telewizji E!Entertaintment. Tam w autorskim programie prowadziła relacje z największych festiwali filmowych.
W 2006 roku związała się z telewizją TVN. Na stacji TVN Style prowadzi program "Magiel towarzyski", w którym to z charakterystyczną dla siebie odwagą i bezwzględnością analizuje świat polskiego show-biznesu. Od 2013 roku można oglądać ją w programie Agnieszki Szulim "Na językach" jako jedną z ekspertów.
Pracowała również w takich magazynach, jak: "Cosmopolitan", "Pani", "Ludzie", "Gala", "Sukces", "Dziennik Polska", "Wprost".

Karolina Korwin Piotrowska: życie prywatne

Karolina Korwin Piotrowska piętnuje zbytnie upublicznianie życia polskich gwiazd, dlatego sama niezwykle mocno ceni i chroni swoją prywatność.

Zobacz także:

Agnieszka Szulim - Kuba Wojewódzki - Edyta Górniak

karolina korwin piotrowska

Więcej o:

karolina korwin piotrowska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.