Julka Wróblewska

Julka Wróblewska

Julka Wróblewska to polska aktorka młodego pokolenia. Mimo młodego wieku zagrała w kilku kasowych produkcjach kinowych. Widzowie pokochali ją za rolę Michaliny w "Tylko mnie kochaj". Obecnie gra w serialach telewizyjnych, występuje w filmach, tańczy oraz prowadzi bloga.

Imię i nazwisko: Julia Magdalena Wróblewska
Data urodzenia: 18 października 1998r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: aktorka
Facebook: facebook.com/juliawroblewska/
Instagram: @juleczkaaa_jula

Julka Wróblewska - początki kariery

Julka Wróblewska przyszła na świat w Warszawie w 1998 roku. Jej pierwszy kontakt z aktorstwem miał miejsce już w dzieciństwie. Jako dwuletnie dziecko zagrała w serialu "M jak miłość". W 2005 roku zagrała Julkę, córkę Waligórów w serialu "Magda M."
Przełomem dla Julki był rok 2005. Została zgłoszona do castingu do filmu "Tylko mnie kochaj". Julię zaprowadziła na niego mama, którą długo do tego namawiała koleżanka. Sześcioletnia Julka prześcignęła ponad trzysta konkurentek i zdobyła rolę Michaliny.
W "Tylko mnie kochaj" Ryszarda Zatorskiego partnerowała Maciejowi Zakościelnemu i Agnieszce Grochowskiej. Julia wcieliła się w rolę siedmioletniej dziewczynki, której zadaniem było podbicie serce niewiedzącego o jej istnieniu ojca. Julka Wróblewska brawurowo zagrała swoją rolę i pojawiły się komentarze, że skradła całe show dorosłym aktorom.

Julka Wróblewska - rozkwit kariery

Kariera Julki Wróblewskiej po filmie "Tylko mnie kochaj" potoczyła się błyskawicznie. Julka stała się najbardziej rozpoznawalnym dzieckiem w Polsce. W 2007 roku zagrała w serialu "Determinator". Dwa lata później wcieliła się w postać Nataszy w serialu "Naznaczony". Od 2007 roku Julka kreuje postać Zosi w serialu "M jak miłość".
Kolejne lata upłynęły bez większych sukcesów. W 2011 roku Julka Wróblewska zagrała w kinowym przeboju "Listy do M." Oraz w "Och, Karol 2". Rok później widzowie oglądali ją w produkcjach "Vocuus" oraz "Piąta pora roku".
W 2013 roku Julia wcieliła się w rolę Kasi w "Dom na końcu drogi". 2015 rok przyniósł ponownie rolę Tosi w kontynuacji hitu sprzed lat, czyli "Listy do M.2".

julia wróblewska

Copyright © Agora SA